Oluline info

Hea Tartu Maratoni osaleja!

Enne starti tutvu alloleva maratoniinfoga. Lisateavet leiad ka võistluste juhendist.

46. Tartu Maraton toimub pühapäeval täies pikkuses. Vaadates raja praegust olukorda ning nädalavahetuse ilmaprognoose, usume, et maratonirada on pühapäeval täies ulatuses vähemalt rahuldaval tasemel suusatatav.

Suurimaks murekohaks on teeninduspunktide ja finišiala parklad: 

 • Tule võimalusel üritusele maratonibussiga! Bussiinfot vaata siit. Koha bussis garanteerime ainult eelmüügist ostetud piletiga!
 • Kui oled siiski tulemas autoga, ühine sõprade või tuttavatega, sest nii aitad oluliselt kaasa liikluskoormuse vähendamisele raja ääres ja parklates. Parkimisinfot vaata siit
 • Autoga tulles arvesta, et teed on libedad ning liiklus maratonipäeval väga tihe. Varu piisavalt aega, et õigeks ajaks kohale jõuda!
 • Maratonijärgseks vahetusjalatsiks vali spordijalanõu asemel kummik (või mõni muu vettpidav jalats). NB! Jälgi, et pakikott jääks mõistliku suurusega!

OSALEJA MEELESPEA

Start ja stardimaterjalid

Stardimaterjalidele ootame Sind järele TARTU MARATONI TALVELAADALE Lõunakeskuse kinnikaetud liuväljal. Võistluskeskus pakub sel aastal varasemast oluliselt rikkalikumat programmi, nii saad näiteks nautida legendaarse Supernova esinemist või kuulata põnevat erakondadevahelist spordidebatti!

Tutvu talvelaada programmiga siin
 

STARDID

Tehvandi staadionil:

63 km kell 9. Materjalide väljastamine maratonihommikul alates 7.

Arulas:

31 km kell 12:30. Materjalide väljastamine maratonihommikul alates 10:30. 

Ürituse täispikka programmi vaata siit

MARATONI TALVELAADALT leiad ka

uuenenud valiku fännitooteid!

Toodetega saad tutvuda 

meie veebikataloogis.

Enne starti

 • Ajavõtt toimub ühekordsete kiipidega, mis on kleebitud stardinumbri siseküljele. Ajavõtukiipi ei tohi kokku voltida ega muljuda!
 • Stardi oma stardinumbrile vastavast koridorist. Oma stardikoridorist eespool startijad diskvalifitseeritakse. Küll aga võid soovi korral startida tagantpoolt.  
 • Pakiveo autod asuvad Tehvandi staadionil kohviku parklas. 31 km stardis vii pakid rajast paremal olevasse parklasse vastava sildiga veoautosse. 
 • Meditsiiniteenistus 63 km stardis asub peatribüüni hoone staadionivärava poolses otsas. ARSTI SOOVITUSED OSALEJALE
 • Tasuline TOKO määrdeteenus on reedel (14-20) ja laupäeval (10-19) võistluskeskuses, samuti Tehvandil ja Arulas 2 tundi enne starte. Lähemalt loe siit.
 • Suusad saad lasta hooldada ka Sportlandis

Rajal

 • Rajakaardid leiad siit.
 • Kaardid leiad ka maratoni mobiiliäpist. Äpp aitab leida ka teekonna ürituse olulistesse sõlmpunktidesse (start, finiš, TP-d). NB! Sõiduaega planeerides ja kiirust valides arvesta, et kõrvalteed on äärmiselt libedad!
 • Kõikides teeninduspunktides on tasuta määrdeteenus ning suusaabi
 • 63 km rajal on kuus ning 31 km rajal kolm teenindus- ja toitlustuspunkti. Lisaks on mõlemal distantsil üks joogipunkt.
 • Hooli rajast ja loodusest ning jäta prügi tähistatud PRÜGIALASSE! Toidupakendid pane kas taskusse või särgi alla. Tühjenda taskud kas tähistatud spetsiaalses prügialas või finišis prügikasti. Prügi rajale või metsa viskamine väljaspool prügialasid on RANGELT KEELATUD!

Finišis

 • Finiš Tartumaa Tervisespordikeskuses on avatud kuni 19.
 • Diplomite väljatrükk toimub finišis spordikeskuse II korrusel. Samast saab soovi korral osta ka maratoni sümboolikaga meeneid, võtta välja erimärgid (kuld, hõbe, 20 & 30 korra märgid) ning võtta templi nii Worldloppeti kui ka Estoloppeti passi
 • Uue kujundusega maratoni medali lugu loe siit.  
 • Soovijatel on võimalik 3 € eest osta rajagraafik, kus on peal vaheajad ja keskmine liikumiskiirus.
 • Toitlustamine toidutalongi alusel, mille leiad stardimaterjalide hulgast.
 • Limiteeritud mahutavusega tasuta pesemisvõimalus ning saun Tartumaa Tervisespordikeskuses. Lisaks Lemmik Mehe saunaala leili võtmiseks.
 • Trükitud lõpuprotokoll ilmub ainult 18. veebruaril ajaleht POSTIMEES vahel.
 • Sel aastal stardib mõlemal distantsil esmakordselt Vintage suusatajate stardigrupp! Kõikide Vintage osalejate vahel läheb loosi kaks vinget auhinda: tuttuued ja ülimoodsad Salomoni SKIN suusad ning Eesti Vanglatööstuse eriauhinnana saunaahi Stoveman 16! Just saunaahi oli Tartu Maratoni peaauhinnaks ka 1980. aastatel! 

Bussi- ja parkimisinfo

Maratonipäeval liigub ametlik maratonibuss
PILETIINFO JA VÄLJUMISAJAD

Kõigile, kes liiguvad maratonile autoga, soovitame auto parkida finišialasse, Elvasse. Parkimispiletiga saab kuni viis inimest osalejabussiga sõita stardipaika Otepääle. Parkimispilet maksab eelmüügis 5 eurot, maratonipäeval parklatest ostes 10 eurot. Otepääl on parkimine tasuta.
PARKIMISINFO

Seltskondadel, kes plaanivad tulla maratoni starti suurema reisibussiga, palume meid sellest eelinformeerida, saates bussi registreerimisnumbri e-postile . Sellisel juhul saame garanteerida teile koha Tehvandi staadioni busside parklas. 

HEA UUDIS SUBARU OMANIKELE - Subaruga pargid finišis tasuta!

Lähemalt loe siit.

Subaru parkla asukohta finišiala skeemil vaata siit.

Üle 10-kohalised bussid pargivad Elva finišiparklas tasuta.

Tutvu ka maratoonari liiklusinfoga, kust leiavad kasulikku teavet ka Sulle kaasa elama tulevad pealtvaatajad! Teede sulgemisi vaata siit.

Ümberregistreerimine

Maratoni iseteeninduskeskkonnas saad ümberregistreerimise teha 15.02 kella 17-ni. 
 
Ümberregistreerimine toimub ka võistluskeskuses kuni 16.02 kella 17-ni või hiljemalt 16.02 kella 17-ks e-postile  saabunud teate alusel. Viimasel juhul tasutakse ümberregistreerimistasu pangaülekandega. Kõigil ümberregistreerimistel on tasu 10 € + osavõtutasude ja soodustuste vahe.

Eripakkumised

Maratoni võistluskeskuses laupäeval, 16.02 Pasta Party kell 12-17.

Tallinnast aitab maratonile jõuda Transfer1.  

Maratonihommikul ootab Tehvandi kohvik soovijaid sooja hommikusööki sööma alates kell 7. Menüüs puder, saiakesed, pirukad, singi-juustu lõigud, leib-sai, soojad joogid. 

Pealtvaatajatele pakub pühapäeval kell 10-17 kosutust Maratonikohvik Hellenurme Veskimuuseumis, maratoniraja kõrval. 

Väga soodsat energiapaketti pakub maratoniks Enervit! Telli siit.

Võta rajale kaasa GPS träkker! Kui soovid ennast sõpradele ja kaasaelajatele maratoni rajal nähtavaks teha, siis igaüks saab tellida endale GPS träkkeri (9 eur). Liitu GPS jälgimisega SIIN

Ja saada sõpradele õige link
63km

31km

Lisaks pakuvad erinevaid soodustusi Klubi Tartu Maraton koostööpartnerid Aura Keskus, Eesti Rahva Muuseum, Viking Line ja teised. Vaata lähemalt veebist

Muud põnevat maratoninädalavahetusel

Laupäeval, 16.02 on põhjust tulla Tähtvere Spordiparki, kus toimuvad TILLUsõit ning MINImaraton

ETV otseülekanne algab Tehvandi suusastaadionilt Otepäält kell 8:30. Televiisoris teeb ETV suusapeost kolm pikemat lülitust: kell 8:30–9:10; 11:15–13 ning 13–14:35 (ETV2). Suusamaratoni võitja eeldatav finišeerumise aeg on 11:40 paiku.

Inglisekeelsete kommentaaridega veebiülekanne on nähtav maratoni kodulehel ning Facebookis algusega kell 8:45.

Maratoni püüavad fotokaamerasse suusasõidu ametlikud piltnikud. Fotod leiad nii meie kodulehe galeriist kui ka Facebooki lehelt

Kohtumiseni pühapäeval!