Osalejainfo

47. Tartu Maratoni põhipäev 21.02

Maraton tuleb sel aastal küll mõnevõrra teistmoodi, kuid usume, et üheskoos suudame teha sellest turvalistes oludes meeldejääva suusapäeva!

STARDINUMBRITE VÄLJASTAMINE

MARATONI VÕISTLUSKESKUS

 • Tule ja võta stardinumber välja laupäeval, 20. veebruaril maratoni võistluskeskusest (kell 10-19 Lõunakeskuse kinnikaetud liuväljal). Nii on maratonihommik sulle stressivabam, samuti aitad vähendada inimeste hulka, kes vahetult enne starti järjekorras numbrit ootavad.
 • Kohapeal tasuline TOKO suusahooldusteenus, võimalus soetada parkla- ja bussipileteid ning maratonimeeneid.Tavapärast talvelaata koos kauplejatega ei toimu. 
 • 1000 esimesele numbri väljavõtjale kingituseks Compeed villiplaastrid. 
 • Registreerimine ja ümberregistreerimine kuni kell 17. Ümberregistreerimise lisainfo leiad maratoni juhendist
 • Võistluskeskuses on kohustuslik kanda maski.
 • Pühapäeval, 21. veebruaril on stardipaikades numbrite väljastamine alates 1,5 tundi enne esimest starti. Maratonipäeva programm vaata üle SIIN.

PEALTVAATAJAD EI OLE MARATONILE LUBATUD

Pealtvaatajate viibimine stardipaikades, teeninduspunktides, raja ääres ning finišis on rangelt keelatud! Tehvandi suusastaadioni väravatest pääseb sisse ainult osalejanumbri või korraldaja/teenindaja akrediteeringu olemasolul. Ka teeninduspunktidesse ei lubata akrediteeringuta saatjaid ning sealsetesse parklatesse saab siseneda vaid autoloaga. Akrediteeringute ja lubade olemasolu jälgivad kohapeal turvatöötajad, kes paluvad kõrvalistel isikutel lahkuda.

Sõber/pereliige tuleb Sulle autojuhiks? 

 • Stardihommikul pääseb kaaslane Sinuga stardiala parklasse, sealt edasi liigud üksi.
 • Finišisse vastu tulles ootab autojuht Sind finišiparklas. NB! Kuna pealtvaatajaid finišialasse ei lubata, saada vahetusriided pakiveo teenusega stardist finišisse. Hoolitse, et sul oleks töötav telefon, et pärast finišeerumist kaaslasega ühendust võtta! Kirjuta enne maratoni üles autojuhi telefoninumber - juhul kui telefon talvistes oludes üles ütleb, saad küsida abi talle helistamisel.
 • Maratoni LIVE tulemuste lehel näeb autojuht, millisest teeninduspunktist oled juba läbi läinud - nii saab ta Sinu orinenteeruvat lõpuaega prognoosida ning finišiparklasse õigeks ajaks vastu tulla.
 • Kui soovid, et kaaslane näeks Sinu liikumist kogu maratoniraja ulatusestelli pühapäevaks GPS träkker

Eliitvõistlejate jootmine
Jootmine teeninduspunktides on lubatud ainult eliitvõistlejate akrediteeritud saatjatele. Klubidele, kellel on FIS koodi omav suusataja, annavad korraldajad 2 korraldaja vesti ja 1 autoloa. Kui klubi poolt on esindatud nii mees- kui naissuusataja, antakse täiendavalt 2 vesti ja 1 autoluba.

STARTI TULEK

AUTOGA
Võimalusel tule starti oma transpordiga ning jaga autot vaid enda pere liikmetega. Arvesta, et teeolud on talvised ning liiklus maratonipäeval väga tihe. Varu piisavalt aega, et õigeks ajaks kohale jõuda! 
Parkimine Otepääl ja Arulas on tasuta, jälgi parkimiskorraldajate suuniseid. Elvas on parkimine tasuline.
Parkimisinfo ja piletimüük SIIN
Subaru omanikud pargivad Elvas finišiparklas tasuta! Subaru parkla asukohta finišiala skeemil vaata SIIT

BUSSIGA
Maratonipäeval sõidavad ka osalejabussid. Bussi sisenedes on kohustuslik kanda ühekordset maski ning desinfitseerida käed. Maskid saab bussijuhilt, samuti on bussis olemas antiseptik. Torusall vms ei ole maski asemel aktsepteeritav. Bussis kehtib 50% täituvuse nõue. Busside sõidugraafik ja piletiinfo SIIN
Kuna stardipaigas ei kasutata sel aastal siseruume/telke, on bussiga sõitjatel võimalik oodata oma stardiaega maratonibussis. 

MARATONIPÄEVA ÜLDISE LIIKLUSINFOGA tutvu SIIN

START

Stardieelselt on kohustus kanda maski, välja arvatud stardikoridoris ja soojenduse ajal. Kasutatud mask viska prügikasti, ära jäta seda maha vedelema.

HAJUTATUD GRUPISTARDID
Toimuvad kuni 500 osalejaga grupistardid 15-minutilise intervalliga. Stardikoridor avatakse 10 minutit enne igat starti.
63 km esimeses stardis läheb aeg käima stardipaugust, teistes startides osaleja stardijoone ületamisel (võetakse netoaeg).
63 km esimene start antakse Tehvandi staadionil kell 9:00, 31 km esimene start kell 12:30 Arulas.
Iga osaleja stardinumbri ning lõpliku stardiaja saadame registreerunutele e-posti teel. Palume rangelt kinni pidada enda stardiajast. Oma stardinumbrit näed ka osalejate nimekirjas ning stardiaja saad üle kontrollida programmist

RIIETUMISTELKE EI OLE
Stardipaikades Tehvandil ja Arulas ei ole riietumistelke. Osalejate teenindamiseks ei kasutata siseruume. Riietuda tuleb kas oma sõidukis või vabas õhus.

Soovijatele PAKIVEO TEENUS. Vii numereeritud kott pakiveoautosse. Pakiveo autod asuvad Tehvandi staadionil kohviku parklas. 31 km stardis vii pakid rajast paremal olevasse parklasse vastava sildiga veoautosse.
Stardiümbrikust leiad oma numbriga pakikleebise. Kilekotte võistlustel enam ei anta! Kleebi pakikleebis näiteks Kuubiku Dry Bagile või oma spordikotile/kilekotile. 

Nii Tehvandil kui Arulas avatud TOKO MÄÄRDE- JA SUUSAABI, Tehvandi staadionil lisaks SPORTLANDI ja ENERVITI punktid. 

STARDIALADE SKEEME vaata SIIT

AJAVÕTT toimub ühekordsete kiipidega, mis on kleebitud stardinumbri siseküljele. Ajavõtukiipi ei tohi kokku voltida ega muljuda!

MEDITSIINITEENISTUS 63 km stardis asub peatribüüni hoone stardijoone poolses otsas. 

VÕTA RAJALE KAASA GPS TRÄKKER, nii saad ennast sõpradele ja kaasa elajatele maratonirajal nähtavaks teha! Lisainfo ja träkkeri tellimine SIIN

RAJAL

RAJAKAARDID leiad SIIT.

63 km rajal on kuus ning 31 km rajal kolm TEENINDUS- JA TOITLUSTUSPUNKTI. Lisaks on mõlemal distantsil üks joogipunkt. Toit ja jook on serveeritud eraldi topsides. Kõikides punktides tasuta määrde- ja suusaabi

AJALIMIIDID kontrollpunktide läbimiseks:

Kontrollpunkt Asukoht 63 km 31 km
Start Otepää/Arula 10:05 12:50
1. Matu TP 12 km 11:30  -
2. Ande TP 23 km 13:30  -
3. Kuutse TP 32 km 15:00  -
4. Peebu TP 39 km / 7 km 16:00 15:30
5. Palu TP 46,6 km / 14,6 km 17:00 16:45
6. Hellenurme TP 53,5 km / 21,5 km 18:00 17:45
7. Kohvipunkt 59,2 km / 27,2 km
Finiš 63 km / 31 km 19:30 19:30

Hooli rajast ja loodusest ning jäta prügi tähistatud PRÜGIALASSE! Toidupakendid pane kas taskusse või särgi alla. Tühjenda taskud kas tähistatud spetsiaalses prügialas või finišis prügikasti. Prügi rajale või metsa viskamine väljaspool prügialasid on RANGELT KEELATUD!

MEDITSIINIABI VAJADUSEL helista 112 või pöördu järgmises teeninduspunktis meediku poole.

KATKESTAMISE KORRAL (ka mitte meditsiinilisel põhjusel), teavita sellest kas lähima teeninduspunkti meedikut või helista numbril 53 00 91 12.

FINIŠIS

FINIŠ ON AVATUD KUNI 19:30.
Pärast distantsi lõpetamist on kohustuslik kanda maski, mille saab soovi korral korraldajatelt. 

RIIETUMISVÕIMALUS õues ilma katuseta, kuid piiratud aladel või oma transpordivahendis. 

PESEMISVÕIMALUST ei ole.

TOITLUSTAMINE kaasaantava toidupakiga, mille saad pärast finišeerumist. Mida toidupakk sisaldab, näed SIIT

SISERUUME EI KASUTATA. Õues asuvast sekretariaadist saad soovi korral prinditud diplomi, erimärgi (hõbe, kuld, saadikumärk) või templi Worldloppeti / Estoloppeti passi. Diplomi saad soovi korral ka ise välja printida - tulemuste lehel oma nime juures.

FINIŠIALA SKEEMI vaata SIIT.

BUSSIINFOT vaata SIIT.

ERIPAKKUMISED OSALEJATELE

Maratoni koostööpartnerid - Eesti Rahva Muuseum, Softmed, Pulsaar/Sirowa Tallinn AS - pakuvad osalejatele erinevaid soodustu​si. Vaata lähemalt SIIT.

ÜLDISED JUHISED

1. Tule maratonipäeval starti ainult siis kui tunned end hästi ning oled täiesti terve. Kui oled tõbine või suisa haige, jää koju!
2. Enne starti ja pärast finišit on kohustuslik kanda maski, välja arvatud soojenduse ajal ja stardikoridoris.
3. Pealtvaatajad on sel aastal maratonil keelatud.
4. Rahvarohketes kohtades hoia teiste osalejatega distantsi ning desinfitseeri käsi.
5. Kui oled hiljuti viibinud välisriigis (töö- või puhkusereisil, elanud mõnda aega välismaal), arvesta välisministeeriumi kodulehel toodud liikumispiirangutega. Lähemalt loe SIIT
6. Seekordne maraton on võimalik läbida ka virtuaalsõiduna perioodil 8.02 - 14.03.


RIIKLIKULT KEHTIVATE PIIRANGUTE TÕTTU JÄID SEL AASTAL PARAKU ÄRA:


AVATUD RAJA SÕIT, TEATEMARATON NING 16 KM SÕIT 14. VEEBRUARIL

 • Soovijatel võimalik osaleda kas maratoni põhipäeval või läbida sobilik distants kaugosalusega. Virtuaalsõidu periood kestab 8. veebruarist 14. märtsini ning sõita saab endale kõige meelepärasemas asukohas.

LASTESÕIDUD 20. VEEBRUARIL

 • Kõiki väikeseid suusasõpru ootame sel aastal tegema Tartu Maratoni kaasa virtuaalselt. Laste virtuaalsõit kestab 8. veebruarist 14. märtsini.
 • Kõikidele osalejatele saadetakse medal postiga koju.

Kontrollpunkt Asukoht 63 km 31 km
Start Otepää/Arula 9:15 12:45
1. Matu TP 12 km 11:00  -
2. Ande TP 23 km 12:30  -
3. Kuutse TP 32 km 14:00  -
4. Peebu TP 39 km / 7 km 15:00 15:00
5. Palu TP 46,6 km / 14,6 km 16:15 16:15
6. Hellenurme TP 53,5 km / 21,5 km 17:15 17:15
7. Kohvipunkt 59,2 km / 27,2 km
Finiš 63 km / 31 km 19:00 19:00