Virtuaalsõidu kasulik info

Enne virtuaalsõidul osalemist tutvu alloleva infoga.

Sõidu periood: 1. mai - 6. juuni 2021

Distantsid: 128, 58, 25 km, ralli kombo

Kuidas osaleda?

1. Vali virtuaaldistants ja registreeri. Soovi korral saad algselt valitud distantsi meie iseteeninduses muuta kuni sõiduperioodi lõpuni.

2. Eraldi distantsina on võimalik valida ralli kombo, mille puhul saab 128 km distantsi läbida virtuaalsõidu perioodi vältel osade kaupa. Minimaalne distants ühe korraga läbimiseks on 12,8 km.

3. Lae kodulehelt alla ning prindi soovi korral välja virtuaalne stardinumber (PDF).

4. Vali rattaralli läbimiseks endale sobivaim rada ning tee sõit ajavahemikus 1.05 - 6.06. 

  • Tähistame ka rattaralli ametlikud rajad. Kes Lõuna-Eestisse sõitma tulla ei saa, nendele pakume koostöös rattaklubidega välja soovituslikud rajaversioonid teistes Eesti maakondades. Rajakaardid avaldame oma kodulehel lähiajal. 
  • Liiklus on avatud! Järgi kõiki liikluseeskirju ja sõida ohutult!

5. Virtuaalne rattaralli ei ole võistlus. Vali liikumiseks just endale sobiv tempo. Auto või muu mootorjõul liikuva transpordivahendi kasutamine ei ole lubatud. 

6. Fikseeri tulemus spordikella või nutiseadme abil. Oluline on, et fikseeritud oleksid läbitud teepikkus ja selleks kulunud aeg ning võimalusel ka kuupäev ja kellaaeg. Jälgi seadmelt, et sinu läbitud rada oleks vähemalt nii pikk kui distants, millele registreerusid. Läbi distants ühe korraga ning vahepeal peatudes väldi kella seismapanekut.

7. Enamlevinud spordikellasid/veebirakendusi: GarminPolarSuunto (android), Suunto (iOS), StravaFitbitApple WatchMapMyRun.

8. Lae tulemus üles osalejate nimekirjas oma nime juures hiljemalt 6. juunil. Tulemust saad sisestada nii masinloetava faili kujul kui ka käsitsi (täiendades sisestatud läbimisaega pildiga spordikella või rakenduse ekraanist). Ralli kombo puhul lae üles iga osa eraldi, süsteem summeerib ise läbitud distantsi kokku.Täpsemad juhised avanevad tulemuste üleslaadimise aknas.

9. Pärast tulemuste sisestamist on alla laadimiseks valmis nimeline virtuaalne diplom

10. Medali saadame Sulle koju posti teel. Jälgi, et sisestad tulemuste üles laadimisel oma korrektse postiaadressi. LISAKS saadame kõigile sõidu lõpetajatele posti teel kingituseks ka ajakirja Ma Olen Jalgrattur maikuu numbri
Saatekulud sisalduvad osavõtutasus. 

11. Virtuaalsõit kuulub Kuubiku sarja ning sellel osalemine võetakse arvesse hooaja lõpus sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Kõik tulemusega lõpetajad saavad virtuaalralli läbimise eest sarja arvestuses 1 punkti.

12. Osalemine virtuaalsel rattarallil võetakse arvesse ka Tartu Rattaralli hõbe-, kuld- ja saadikumärkide arvestuses. Märki posti teel ei saadeta, vaid selle saab kätte meie büroost või eesseisva ürituste võistluskeskusest.

13. Jaga oma sõidukogemust ka sotsiaalmeedias! Märgi meidki postitusse ja kasuta #tartumaraton. Nii leiame sind üles ning saame sinu kogemust jagada ka oma kanalites!

14. Virtuaalne Tartu Rattaralli kuulub ka Worldloppeti virtuaalsarja Virtual Racing League. NB! Ühe Virtual Racer'i tiitli jaoks läheb arvesse ainult üks võistlus korraldaja kohta. 

Virtuaalse rattaralli juhendit vaata siit!