Kasulik info osalejatele

Enne virtuaalsõidul osalemist tutvu alloleva infoga.

Seoses üleilmse koroonaviiruse puhangu ning sellest tulenevate piirangutega toimub 39. Tartu Rattaralli uuel kujul - virtuaalsõiduna! 

Virtuaalsõit on kaugosalusega võistlus. See tähendab, et legendaarsest rattaüritusest saab sel aastal võtta osa enda valitud rajal - olgu see siis Võrumaal, Pärnumaal, Ida-Virumaal, Lätimaal või mujal osalejale kõige paremini sobivas paigas. Rattaralli traditsioonilised rajad marsruudil Tartu-Elva-Otepää koos stardi-ja finišipaigaga Tartu kesklinnas on samuti ralliperioodil tähistatud. 

NB! Nii igapäevasel sportimisel kui ka virtuaalsõidu distantsi läbimisel lähtu riiklikult kehtestatud piirangutest ja terviseameti soovitustest!

39. Tartu Rattaralli virtuaalsõit toimub 29. maist kuni 14. juunini. Vali distantsi läbimiseks endale sobivaim kuupäev selles ajavahemikus. 

Virtuaalsõidul on kolm distantsi: 128, 58 ja 25 km.

  • Sõida sobilik distants läbi vabalt valitud rajal. Rattaralli ametlikud rajad on 29. maist 14. juunini tähistatud.
  • Liiklus on avatud! Järgi kõiki liikluseeskirju ja sõida ohutult!
  • Läbi distants ühe korraga ning vahepeal peatudes väldi kella seismapanekut.
  • Virtuaalsõit ei ole võistlus. Vali liikumiseks just endale sobiv tempo.

Virtuaalsõidule saad registreerida meie koduleheküljel kuni 14.06.2020 kell 23.59. Osavõtutasud: 128/58 km 20 eurot, 25 km 15 eurot. Algselt tehtud distantsivalikut saad soovi korral meie iseteeninduses muuta 14. juuni südaööni (23:59). Juhul kui soovid minna pikemalt distantsil lühimale, on ümberregistreerimine tasuta. Kui soovid vahetada lühima distantsi pikema vastu, on ümberregistreerimise tasu 5 eurot (osavõtutasude vahe).

Oma jooksutulemuse edastamiseks läbi ajavahemikus 29. mai - 14. juuni vähemalt valitud pikkusega distants ja fikseeri see mõõteseadmega.

Tulemuse fikseerimisel pea meeles:

  • Enne sooritust lae kindlasti täis spordikella/nutiseadme aku.
  • Kontrolli, et GPS koordinaatide salvestamine on sisse lülitatud.
  • Kindlasti peab olema lülitatud välja spordikellade AUTOSTOP funktsioon (ajavõtt peatub, kui seisma jääd rohkem kui 2 sek).
  • Kui soovid salvestada ka soojenduse, siis võistlusdistants salvesta kindlasti uude faili ning tulemustesse lae ainult võistluse fail.
  • Jälgi seadmelt, et sinu läbitud rada oleks vähemalt nii pikk kui distants, millele registreerusid.

Tulemused saad edastada, klikkides oma nimele maratoni kodulehel osalejate nimekirjas. Sisesta aeg ning lae tõestuseks logifail (andmetöötluseks on eelistatud masinloetav fail .fit, .gpx, .tcx või .pwx laiendiga) või link ajavõtukeskkonda. 

Enamlevinud spordikellade/veebirakenduste juhendid failide allalaadimiseks (inglise keeles):
Garmin, Polar, Suunto (android), Suunto (iOS),  Endomondo, Strava, Fitbit, Apple Watch.

Kui ei ole võimalik masinloetavat faili eksportida, saab tulemuse lisada ka manuaalselt, täiendades seda pildiga spordikellast (kus on näha kuupäev, läbitud distants ja aeg). Täpsemad juhised avanevad juba tulemuste laadimise aknas. 

Distantsi läbinutele on preemiaks 39. Tartu Rattaralli medal ja diplom.

Medali saadame Omniva postiteenusega kõigile tulemusega lõpetajatele 2 nädala jooksul pärast tulemuse kinnitamist postiaadressile. Medali Eesti-sisene saatekulu sisaldub osavõtutasus.

Diplomi saab alla laadida pärast tulemuse edastamist meie kodulehelt. 

Rattaralli virtuaalsõit on tänavuse Kuubiku sarja teine etapp ning sellel osalemine võetakse arvesse hooaja lõpus sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Kõik tulemusega lõpetajad saavad virtuaalsõidu läbimise eest sarja arvestuses 1 punkti.

Osalemine virtuaalsõidul võetakse arvesse ka Tartu Rattaralli hõbe-, kuld- ja saadikumärkide arvestuses. Märki posti teel ei saadeta, vaid selle saab eriolukorra lõppedes kätte meie büroost või eesseisva ürituste võistluskeskusest.

Varasemalt 39. Tartu Rattarallile registreerunud on vormistatud automaatselt ümber virtuaalsõidu vastava distantsi osalejateks. Lisateavet varem registreeritute osavõtutasude kohta leiad korduma kippuvate küsimuste lehelt.