Lastesõidud

Tartu Rattaralli põhidistantsid toimuvad sel aastal virtuaalsõiduna. Kahjuks ei toimu sel aastal Tartu Rattaralli lastesõidud, kuna korraldajad ei saa olla kindlad, et lapsed läbivad vajaliku distantsi linna- või maanteeliikluses turvaliselt ja ohutult.

​Jalgratturi meelespea

  • Jalgrattaga sõitmine on lõbus ja sportlik tegevus. Selleks, et rattasõit ka turvaline oleks, peab jalgratas olema sõitjale sobiva suurusega ja töökorras. Kontrolli, kas Sinu lapse jalgrattal on kõik vajalik olemas ja pidurid töökorras!
  • Liikluskasvatus.ee veebilehelt leiad mitmeid teste, millega saab jalgrattur ja mopeedijuht kontrollida oma liiklusalaseid teadmisi!
  • Veendu, et kiiver on õigesti peas! 

Tartu Rattaralli lasteüritusi korraldab Klubi Tartu Maraton koostöös Tartu Suusaklubi treeningrühmadega. Rohkem infot Tartu Suusaklubi ja trennide kohta leiab nende veebilehelt


Alates 1. aprillist 2009 on koostöös Eesti Spordimeditsiini Föderatsiooni ja Eesti Haigekassaga noorsportlase tasuta spordimeditsiinilise terviseuuringuid teostatud ennetusprojekti „Noorsportlaste tervisekontroll spordiga seotud terviseriskide ennetamiseks“ raames. Kompleksseid terviseuuringuid rahastab Haigekassa. 

Terviseuuring on soovitav läbida treeningute alustamisel ning seejärel vastavalt treeningkoormusele korrata uuringut kas igal järgneval aastal või kahe aasta järel (terviseuuringute juhise alusel). Täpsema info leiate noorsportlaste terviseuuringuid käsitlevalt koduleheküljelt www.noorsportlane.ee