Tour of Estonia liiklusinfo

 Kõik liikluspiirangud on esitatud ka Tartu linna kodulehel

NELJAPÄEV, 23. mai

Tour of Estonia saab stardi Tallinna lauluväljaku ümbruses peetava proloogiga. Kella 15.0015.45 on ametlik treening, liiklus on osaliselt suletud. Võistluse ajal (kl 16.0017.15) on võistlustrass liikluseks täielikult suletud, võimalik on ristiületus. Palume järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Rohkem infot (programm ja rajaskeemid) proloogi kohta SIIN

REEDE, 24. mai

Tallinn

Seoses võistluskaravani liikumisega on reedel, 24. mail kell 10.5011.15 Tartu maanteel ja sellega ristuvatel tänavatel oodata ka teatavat liikluse häirumist. Politsei konvoi saatel viiakse ca 100 ratturist ja 50 sõidukist koosnev kolonn mööda Peetri küla ja Tallinn-Assaku teed Tallinnast välja. Võistluse tehniline start (0 km) antakse Vaskjala sillal. Politsei eskort peatab ratturitele vastassuunalise liikluse kolonni läbimise ajaks. Kolonni lõpetab politseiauto, mille järel tavaliiklus taastub. Liikluse takistamine ei ületa 8-10 minutit.

Tallinn-Tartu

Tour of Estonia teine etapp liigub marsruudil Tallinn – Jüri - Alavere – Albu – Aravete – Aravete  Järva-Jaani – Vaimastvere – Jõgeva – Palamuse – Luua – Lähte – Tartu (vt kaarti).

Kell 11.0016.00 tuleks jälgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid. Palume Teil suhtuda mõistvalt võistluskolonni liikumisse võistlustrassil.

Ratturitele turvalisuse tagamiseks peatavad kolonni saatvad politsei pilootsõidukid vastutuleva liikluse võistluskaravani möödumise ajaks. Politsei märguandel palume peatada oma sõiduk võimalikult teeservas. Liikluse peatamise kestvus ei ületa 1015 minutit. Ratturitega samas suunas liikumine on lubatud. Võistluskolonni lõppu tähistavast politsei saateautost möödumine on keelatud!

Tartu

Võistlus finišeerub Tartu linnas Turu tänaval orienteeruvalt ajavahemikus kell 15.00-15.30.

Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud võistluskaravani linna saabumise ajaks ajavahemikul kell 14.50-16.00 (vt kaarti).

Laupäev, 25. mai

Tartu

Laupäeval, 25. mail toimub Tartu linnatänavatel traditsiooniline Tartu Grand Prix, mis on Tour of Estonia kolmas ja viimane etapp.

Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud ajavahemikus 11.00-18.30 (vt kaarti).

Rattapartner

Bottecchia

Meediapartner

Postimees

Suurtoetajad

A. Le Coq Ramirent Salvest Eesti Pagar Embach Mariine Auto

Toetajad

Lõunakeskus G4S Maks & Moorits EY Bambona Eesti Teed

Toetajad

Ehitusmeister Respo Balbiino Hotell Tartu Aura Keskus Baltyre

Meedium

Scanpix Ma Olen Rattur

Avalik sektor

Tartu Linn Eesti Kultuurikapital Kultuuriministeerium