Maratoni Teataja

Tour of Estonia 2018
37. Tartu Rattaralli

Järjekorras juba 17. Estonian Cycling Weekend startis reedel Tallinn-Tartu GP-ga (200 km).

Tour of Estonia stardijoonel oli 15 profitiimi 101 ratturiga, nende seas mõistagi ka Eesti rahvuskoondis.

Eestimaa velotuuri avaetapi võitis grupifinišis valgevenelane Yauheni Karaliok. Parima eestlasena oli Aksel Nõmmela neljas.

Laupäeval lustisid Tartu südalinnas lapsed, keda oli ühtekokku üle 3400.

Rada pakkus omajagu väljakutseid.

Võit on magus ...

... nagu jäätiski!

Mõni tund pärast lastesõite kulmineerus Eestimaa velotuur traditsioonilise Tartu GP-ga (173 km). 9,6 km pikkust ringi Taaralinna tänavatel läbisid ratturid 18 korda.

Nagu ikka, võeti igal ringil kurikuulsat Jakobi tõusu ...

... ning roniti ka Vanemuise mäe otsa.

Eesti koondis üritas küll kõvasti, kuid etapivõit läks siiski taanlasele Andreas Nielsenile. Meie meestest oli parim Alo Jakin, kes sai Tartu GP-l üheksanda koha.

Eestimaa velotuuri üldvõidu napsas aastase vahe järel poolakas Grzegorz Stepniak. Eesti parimana Jakin seitsmes.

Päris tühjade kätega me siiski ei jäänud. Parim tiim oli Eesti rahvuskoondis ...

... ning mägedekuninga särgi sai endale tuuri mullune võitja Karl Patrick Lauk.

Nüüd aga põhipäeva juurde. 37. Tartu Rattaralli kuulus teatavasti EV100 ürituste programmi. Need kolm meest olid sellest selgelt teadlikud.

Kõigepealt oli lühema, 56 km distantsi kord. Pühapäeval kell 10 antud stardile pani end kirja üle 2000 ratturi. Kõigi rajale pääsemine võttis aega üle kolme minuti.

Nagu tavaks saanud, on lühem distants ikka täielik fun! Eesmärk ei ole naabrimehele (või -naisele) ära panna, vaid nautida rattasõitu kaunitel Lõuna-Eesti teedel.

Seltsis segasem! Rajale läks nii värvikaid tandemeid ...

... kui ka trindemeid.

Aga saab ka neljakesi!

Samal ajal käisid stardialas ettevalmistused 135 km distantsiks. Väike intekas ja sõitma!

Kaks legendaarset rattameest: Euroopa meister Allan Oras ning olümpiavõitja Aavo Pikkuus.

135 km distantsi, mis profiililt oli rattaralli ajaloo mägiseim, võttis ette üle 1600 velosõbra.

Eestimaa on ikka võrratult kaunis. Nõus?

Väikesed VIPid rallile kaasa elamas.

Pühapäeval oli niisamagi palav olla, mis siis veel sportimisest rääkida!

„Ettevaatust! Kiire koer!“

Jõulud mais? Miks mitte!

Tükike erinevate eluvaldkondade tegelasi. Fotol murdmaasuusataja, mäesuusataja, hokitäht ning jõuluvana. Ahjaa, mõni rattur ka taustaks.

Rattasõidu kontekstis kuldaväärt sõnad.

Natuke ka ässadest. Tänavuse Tartu Rattaralli võitis 21-aastane Karl Patrick Lauk, lõpetades sellega eestlaste pika ootuse. Viimati triumfeeris kodukandi mees Tartu Rattaralli 2013. aastal, kui võitis Gert Jõeäär.

Teise koha sai tulises finišiheitluses leedukas Darijus Dzervus ning kolmandana lõpetas rootslane Jacob Eriksson.

Naiste konkurentsis saavutas oma esimese Tartu Rattaralli võidu Kelly Kalm. Talle järgnesid Janelle Uibokand ja Mae Lang.

Taas suur-suur tänu meie vabatahtlikele! Mida me küll ilma teieta teeksime ...

Kuubiku sari veereb täie hooga edasi augusti lõpus toimuva 12. Tartu Rulluisumaratoniga. Kaunist ja sportlikku suve, sõbrad!

javascript:void(0)