36. Tartu Rattaralli

Estonian Cycling Weekend sai oma hoo sisse Tour of Estonia reedese avaetapiga Tallinn-Tartu GP (211,2 km).

Väikesed rattafännid elasid Eesti meestele raja ääres häälekalt kaasa.

Omadele hoidsid pöidlaid ka natuke suuremad tegelased.

See on VÕIT! Tour of Estonia avaetapi võitis Eesti rahvuskoondise värvides sõitnud Karl Patrick Lauk.

Laupäeva hommikul hõivasid Tartu kesklinna väiksemad rattasõbrad.

Läheks vaataks õige selle raja üle …

Mis siin ikka. TULD!

5-aastase Ken Richardi sõnul oli kõige toredam rattaga sõita. Issi jooksis tublisti kõrval ja ei väsinudki ära. Küll aga väsis üks pere pisematest kaasaelajatest ...

Karelile ja Richardile (5 a) meeldis kõige rohkem kiiresti sõitmine ning kurvis pööramine.

Palava ilmaga on jäätis see kõige parem maius.

Teeb kohe tuju heaks!

36. Tartu Rattaralli lasteüritustel vuras ringi 3377 last – kõige pisemaid rattureid oli TILLUsõitudest osa võtmas 1974, veidi suuremaid MINIrallil 1403. Tublid olite!

Pärast lasteüritusi oli aeg proffidel taas rajale asuda – ootas Tour of Estonia kulminatsioon ehk Tartu GP (172,8 km).

Tuuri teine etapp on alati vägagi vaatemänguline olnud. Erand ei olnud ka tänavune aasta.

Etapivõidu noppis distantsi lõpupoole uhke soolosõidu ette võtnud Gert Jõeäär.

Tour of Estonia üldvõitjaks krooniti reedesel Tallinn-Tartu GP-l triumfeerinud Karl Patrick Lauk. Eestimaa Velotuuri võit on tema senise rattaspordikarjääri suurim saavutus.

Rattafestival kulmineerus pühapäeval 36. Tartu Rattaralliga. Valida sai 135 ja 62 km pikkuste distantside vahel.

Stardis olid mehed, kes sõitsid stressivabalt ...

... ja ei tormanud.

Rattasõit kui nauding! Pikka teekonda ei pea ilmtingimata ette võtma kalli profirattaga.

Nagu näha, siis pildil oleva väikese ratturi jaoks on lasteüritused juba minevik.

Tartu Rattaralli kui pereüritus.

Nende rattasõprade puhul oli finišis paremusjärjestuse selgitamiseks ilmselt vaja fotofinišit.

Lõuna-Eesti on tõesti kaunis!

Aeg teha sõpradega üks väike boksipeatus.

Geel, võrratu geel!

Vot see on üks tõeline Rootsi laud!

Rattaralli suurimad fännid.

Maraton poleks SEE ilma kostüümimees Sulevita ...

... ega meie kalli meditsiinitiimita.

Toetava käe abil sihikindlalt lõpunI!

36. Tartu Rattaralli võitis rootslane Jonas Ahlstrand. Parima eestlasena oli kõigest 18-aastane Kristo Prangel neljas.

Naistest oli kiireim ka 2012. aasta Rattarallil esimese naisena üle finišijoone tuhisenud Liisi Rist.

Tartu Rattaralli üritustest võttis osa kokku 6649 väiksemat ja suuremat ratturit. Kohtume juba augustis 11. Tartu Rulluisumaratonil!

javascript:void(0)