34. Tartu Rattaralli

34. Tartu Rattaralli

142km / 63km

31. mai 2015

Tähelepanu! Esimeste stardigruppide ratturid jälgige uut stardikoridoridesse sisenemise korraldust! RR2015_start.pdf (PDF, 785 Kb)

Tartu Rattaralli on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit. Selle programm hõlmab ühtlasi Tartu Rattaralli lastesõite, mis on maailma suurimaks lastele mõeldud rattaürituseks.

2015.aasta rattaralli üllatab uue rajaga

Tartu Rattaralli stardi- ja finišipaik on traditsiooniliselt Tartu kesklinnas, Turu tänaval. Pärast stardipaugu kõlamist suundutakse aga üle Võidu silla Narva maanteele ning edasi juba suunaga Jõgeva poole. Rattaralli pikem rada kulgebki läbi Jõgeva ja Laiuse ning toob seejärel Palamuse, Luua, Kukulinna, Luunja ja uue Ihaste silla  kaudu ratturid tagasi Tartusse. Lühike distants viib Tartust Saadjärveni ning pöörab siis tagasi ülikoolilinna.

Lõuna-Eesti kuplid asenduvad Vooremaa maaliliste vaadetega

Kui varasemalt ilmestas rahvasõidu rada peamiselt Lõuna-Eesti kuppelmaastik oma tõusude ja laskumistega, siis tänavu pakuvad ehedaid loodusemotsioone Vooremaa maalilised vaated ja avarad maastikud. Raja äärde jääb ka Saadjärve ääres paiknev National Geographicu kollane aken.

Kuna viimase aja maailma rattatrendid soosivad tavalisest erinevaid rajaolusid, tuleb ka rattaralli põhidistantsil läbida lühike kruusakattega lõik. Tegemist on siiski heas seisukorras oleva teega, mida on viimastel aastatel kasutatud ka paar päeva enne rattarallit toimuva eliitsõidu Tallinn-Tartu GP korraldamisel. 

Muutuvad ka distantside pikkused

Rattaralli põhidistants on seekord pikem kui kunagi varem sõidu ajaloos: 142 kilomeetrit. Siiski ei peaks see rattasõpru heidutama, sest on ju tänavused ilmaolud loonud head võimalused pikaks treeningperioodiks. Lühem distants vastab aga nende arvukate osavõtjate soovile, kes eelistavad alla 70 km pikkust rada: rattaralli lühikese distantsi pikkuseks on kinnitatud 63 km.

Tartu Rattarallil osalevad igal aastal nii professionaalsed maanteratturid Eestist ja välismaalt kui ka pühapäevasõitjad igas vanuses ja igasuguste kondiauru toel liikuvate kaherattalistega.

34. Tartu Rattaralli toimub 31. mail 2015. Aprilli alguses saavad lõplikult paika teeninduspunktide asukohad ning vahefinišid.

Hoia end värske infoga kursis meie kodulehe vahendusel ning kohtumiseni juba rattarallil stardis!

Peasponsor

SEB

Esitleja

Codeborne

Rattapartner

Bottecchia

Meediapartner

Postimees

Suurtoetajad

A. Le Coq Ramirent Salvest Craft Atlantis Rand & Tuulberg Enervit Eesti Pagar

Toetajad

Lõunakeskus Tartu Terminaal G4S Maks & Moorits TÜ Kliinikum EY 1182.ee Põltsamaa Ecoprint

Toetajad

Ehitusmeister Avis Lipton Löfbergs Lila Aura keskus

Meedium

Linnaleht Tartu Ekspress Scanpix Raadio Elmar