Liiklusinfo

30. mai

Tallinn

Tour of Estonia saab stardi Tallinnas, Ülemiste hotelli juurest.

Seoses võistluskaravani liikumisega on oodata ka teatavat liikluse häirumist Suur-Sõjamäe teel ja sellega ristuvatel tänavatel reedel, 30. mail kell 10.55-11.15. Politsei konvoi saatel viiakse ca 120 ratturist ja 50 sõidukist koosnev kolonn mööda Lennujaama tee, Keevise ja Lõõtsa tänavaid Suur-Sõjamäe teele ja sealt Lagedi suunas Tallinnast välja. Politsei eskort peatab ratturitele vastassuunalise liikluse kolonni läbimise ajaks. Kolonni lõpetab politseiauto, mille järel tavaliiklus taastub. Liikluse takistamine ei ületa kuskil 8-10 minutit.

Tallinn-Tartu

Tour of Estonia esimene etapp liigub marsruudil Tallinn –Aruküla- Alavere– Albu – Aravete-  Järva-Jaani – Jõgeva – Palamuse – Luua – Kukulinna- Lähte – Tartu (vt kaarti).

Kell 11.00-16.00 tuleks jälgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid. Palume Teil suhtuda mõistvalt võistluskolonni liikumisse võistlustrassil.

Ratturitele turvalisuse tagamiseks peatavad kolonni saatvad politsei pilootsõidukid vastutuleva liikluse võistluskaravani möödumise ajaks. Politsei märguandel palume peatada oma sõiduk võimalikult teeservas. Liikluse peatamise kestvus ei ületa 10-15 minutit. Ratturitega samas suunas liikumine on lubatud. Võistluskolonni lõppu tähistavast politsei saateautost möödumine on keelatud!

Jõgeva

Seoses võistlusega liigub võistluskaravan kolmandat aastat läbi Jõgeva kesklinna (vt kaarti).

Kell 14.00-14.30. Liikluse sulgemise ajaline kestvus rajaga ristuvatel ja raja alla jäävatel tänavatel ei ületa tõenäoliselt 10 minutit.

Kuna toimumas on ka linnapäevad, on kesklinn Suure tänava lõigul Põik - Kesk reede, 30. mai hommikust liikluseks suletud.  Lisaks on parkimine võistlusrajale jääval Kesk tänaval ratturite ohutuse tagamiseks 30. mail keelatud ajavahemikus 13.00 – 15.00

Tartu

Võistlus finišeerub Tartu linnas Turu tänaval orienteeruvalt ajavahemikus kell 15.00-16.00.

Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud võistluskaravani linna saabumise ajaks ajavahemikul kell 14.50-16.00 (vt kaarti).

31. mai

Tartu

Laupäeval, 31. mail toimub Tartu linna tänavatel traditsiooniline Tartu Grand Prix, mis on Tour of Estonia teiseks ja viimaseks etapiks.

Reedel kogu Eestit läbival trassil ja laupäeval Tartu linna tänavatel kulgeval 12,5 km ringil kihutavad võidu 120 ratturit 16 meeskonnast.

Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud ajavahemikus 11.00-18.30 (vt kaart).

1.juuni

Tartu

Toimub SEB 33. Tartu Rattaralli marsruudil Tartu-Pangodi-Otepää-Kääriku-Otepää-Elva-Tartu.

Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud ajavahemikus 10.00-10.30. ja 12.00-12.30 Riia tn ning kell 12.30-17.30 Ringtee tänava (alates Võru tn-st) ja Turu tänava kesklinna poole suunduvad sõidurajad.

Samuti on Turu tänaval võistluskeskuse ümbruses on liikluspiiranguid alates kella 19.00 neljapäeval, 29. mail. Palume võimalusel vältida Turu tn läbimist Soola tn- Aida tn lõigul ajavahemikul neljapäev 29. mai kell 19.00 kuni pühapäev 1. juuni kell 21.00. Sest seoses võistluskeskuse asukohaga on selles piirkonnas suuremad liikluspiirangud ja –häirumine.

Lõuna-Eesti

Pühapäeval, 01. juunil 2014 kell 10.00-17.00 palume järgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid võistlustrassil (vt kaart). Palume Teil suhtuda mõistvalt teedel liikuvate tuhandetesse jalgratturitesse.

Keelatud on parkimine võistlustrassil!

Otepää

Rattaralli rada läbib kaks korda Otepää linna. Trass on liikluseks avatud, kuid seoses ratturite linnast läbi liikumisega on trassil liikumine raskendatud ning enamikes kohtades rajal parkimine keelatud.

Ratturid läbivad esmalt linna Tartu poolt tulles. Keeravad valgusfooriga ristilt Tehvandi suunas ning lähevad Tehvandi otsast linnast välja. Seejärel tullakse tagasi uuesti Sihva kaudu ning mööda vana rullirada, misjärel jõutakse  tagasi Pühajärve teele ja mööda seda uuesti valgusfooriga ristile, kust pööratakse juba edasi vasakule Rõngu suunas.

Peasponsor

SEB

Esitleja

Codeborne

Rattapartner

Hawaii Express

Meediapartner

Postimees

Autopartner

Silberauto

Suurtoetajad

A. Le Coq Ramirent Salvest Craft Atlantis Rand & Tuulberg Trev2 / Kagu Teed

Toetajad

Lõunakeskus Tartu Terminaal G4S Maks & Moorits TÜ Kliinikum PC Expert Ifan Auto EY 1182.ee Põltsamaa Ecoprint

Toetajad

Ehitusmeister Avis Lipton Löfbergs Lila Tere Hotell Pallas Hotell London Aura keskus

Meedium

Maaleht TervisPluss Linnaleht Tartu Ekspress Scanpix