KKK

Kas 23. Tartu Rattamaraton toimub?

Lähtudes üritustele valitsuse kehtestatud osalejate arvu ülempiirist, plaanime seekordse rattamaratoni küll korraldada, kuid muudetud kujul.

Lisaks osalejate piirmäära järgimisele kavandame ürituse korralduses nakkusohu vähendamiseks ka muid muudatusi (nt desinfitseerimisvahendite olemasolu, joogipunktide korraldus, programmi muudatused jne).

Täpsemad detailid selguvad lähipäevadel.

Tutvu rattamaratoni juhendi ja programmiga.

Kas toimub ka virtuaalsõit?

Jah, lisaks põhisõitudele toimub 23. Tartu Rattamaratoni virtuaalsõit 10.-27. septembril 2020 vastavalt eraldi juhendile. Registreerimine virtuaalsõidule ei taga osalemise õigust põhisõidul ja vastupidi. Osaleda saab ühel distantsil kas põhisõidul või virtuaalsõidul, kuid mitte mõlemal.

Virtuaalsõit on kaugosalusega üritus. See tähendab, et üritusest saab võtta osa virtuaalsõidu perioodi jooksul (10.-27. september) enda valitud päeval enda valitud rajal. Järgi liikluseeskirju ja sõida ohutult!

Millised on virtuaalsõidu distantsid?

Virtuaalsõidu valikus on sama pikkusega distantsid, mis põhipäeval: 89 km, 40 km ja 21 km. 

Kas võin distantsi läbimise jaotada mitme erineva päeva peale?

Ei. Valitud distants läbi ühe korraga ning vahepeal peatudes väldi kella seismapanekut.

Kas on oluline, kui kiiresti valitud distantsi läbin?

Ei. Vali liikumiseks just endale sobiv tempo. Virtuaalsõit ei ole võistlus ning paremusjärjestust ei koostata.

Kuidas edastan korraldajatele oma virtuaalsõidu tulemuse?

Läbi ajavahemikus 10.-27. september vähemalt valitud pikkusega distants ja fikseeri see mõõteseadmega (spordikell, nutitelefon vastava tarkvaraga). Tulemused saad edastada oma nime juures maratoni kodulehel osalejate nimekirjas.

Sisesta aeg ning lae tõestuseks logifail (eelistatud on masinloetavad failid .fit, .gpx, .tcx, .pwx laienditega). Meie kontrollime saadetud faili üle, kinnitame andmed ning laadime tulemused jooksvalt üles. Teise variandina saab tulemuse lisada käsitsi ja juurde panna ekraanitõmmise või foto seadmest.

Kas saan juba üleslaetud tulemust virtuaalsõidu perioodi vältel muuta?

Jah, saad oma tulemust uuesti üles laadida, arvesse läheb viimane sisestus.

Tulemuse üleslaadimiseks on aega 27. septembrini, sõit ise võib aset leida mis tahes päeval ajavahemikus 10.-27. september.

Kuidas saan kätte virtuaalsõidu medali ja diplomi?

  • 23. Tartu Rattamaratoni medal saadetakse kõigile tulemusega lõpetajatele Omniva postiteenusega 2 nädala jooksul pärast tulemuse kinnitamist. Medali Eesti-sisene saatekulu sisaldub osavõtutasus.   
  • Diplomi saad kodulehelt alla laadida pärast tulemuse sisestamist.

Kas virtuaalsõit läheb kirja Kuubiku sarja osavõistlusena?

Jah. Tartu Rattamaratoni virtuaalsõidul osalemine (ükskõik millisel distantsil) loetakse 2020. aasta Kuubiku sarjas osalemiseks ning seda võetakse arvesse hooaja lõpus sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Kõik virtuaalsõidu tulemusega lõpetajad saavad sarja arvestuses 1 punkti.

Kas virtuaalsõidul osalemine arvestatakse Tartu Rattamaratoni osaluskordade lugemisel ning kuld-, hõbe ja saadikumärkide väljastamisel?

Jah. Virtuaalsõidul osalemine loetakse Tartu Rattamaratoni osaluskorraks.

Kas hõbe-, kuld- või saadikumärk saadetakse mulle postiga koju?

Ei. Märke väljastame ürituste võistluskeskustest või meie büroost lahtiolekuaegadel.