Kasulik info virtuaalsõidu osalejale

Enne virtuaalsõidul osalemist tutvu alloleva infoga.

Lisaks põhisõitudele 20. septembril 2020 toimub 23. Tartu Rattamaratoni virtuaalsõit 10.-27. septembril 2020 vastavalt eraldi juhendile. Registreerimine virtuaalsõidule ei taga osalemise õigust põhisõidul ja vastupidi. Osaleda saab ühel distantsil kas põhisõidul või virtuaalsõidul, kuid mitte mõlemal.

Virtuaalsõit on kaugosalusega üritus. See tähendab, et üritusest saab võtta osa virtuaalsõidu perioodi jooksul (10.-27. september) enda valitud päeval enda valitud rajal. 

NB! Nii igapäevasel sportimisel kui ka virtuaalsõidu distantsi läbimisel lähtu riiklikult kehtestatud piirangutest ja terviseameti soovitustest!

Nagu ka põhipäeval, on virtuaalsõidul kolm distantsi: 89 km, 40 km ja 21 km.

 • Sõida sobilik distants läbi vabalt valitud rajal.
 • Liiklus on avatud! Järgi kõiki liikluseeskirju ja sõida ohutult!
 • Läbi distants ühe korraga ning vahepeal peatudes väldi kella seismapanekut.
 • Virtuaalsõit ei ole võistlus. Vali liikumiseks just endale sobiv tempo.

Virtuaalsõidule saad registreerida meie koduleheküljel. Algselt tehtud distantsivalikut saad soovi korral meie iseteeninduses muuta sama ajani.

Stardinumbri saad välja printida SIIT (PDF, 820 Kb).

Tulemus fikseeri isikliku mõõteseadmega (spordikell, nutitelefon) ja pea meeles:

 • Enne sooritust lae kindlasti täis spordikella/nutiseadme aku.
 • Kontrolli, et GPS koordinaatide salvestamine on sisse lülitatud.
 • GPS koordinaatide salvestamise sagedus seadista minimaalse võimaliku vahe peale ... 1 sek oleks ideaalne.
 • Kindlasti peab olema lülitatud välja spordikellade AUTOSTOP funktsioon (ajavõtt peatub, kui seisma jääd rohkem kui 2 sek).
 • Kui soovid salvestada ka soojenduse, siis võistlusdistants salvesta kindlasti uude faili ning tulemustesse lae ainult võistluse fail.
 • Jälgi seadmelt, et sinu läbitud rada oleks vähemalt nii pikk kui distants, millele registreerusid.
 • Võimalusel lae fail alla kas .gpx või .tcx formaadis.

Tulemused saad edastada oma nime juures maratoni kodulehel osalejate nimekirjas. Sisesta aeg ning lae tõestuseks logifail (andmetöötluseks on eelistatud masinloetav fail .fit, .gpx, .tcx või .pwx laiendiga) või link ajavõtukeskkonda. 

Enamlevinud spordikellade/veebirakenduste juhendid failide allalaadimiseks (inglise keeles):

GarminPolarSuunto (android), Suunto (iOS),  EndomondoStravaFitbitApple Watch.

Kui ei ole võimalik masinloetavat faili eksportida, saab tulemuse lisada ka manuaalselt, täiendades seda pildiga spordikellast (kus on näha kuupäev, läbitud distants ja aeg). Täpsemad juhised avanevad juba tulemuste laadimise aknas. 

Distantsi läbinutele on preemiaks 23. Tartu Rattamaratoni medal ja elektrooniline diplom.

Medali saadame Omniva postiteenusega kõigile tulemusega lõpetajatele 2 nädala jooksul pärast tulemuse kinnitamist postiaadressile. Medali Eesti-sisene saatekulu sisaldub osavõtutasus.

Diplomi saab alla laadida pärast tulemuse edastamist meie kodulehelt. 

Rattamaratoni virtuaalsõit läheb arvesse tänavuse Kuubiku sarja etapina ning sellel osalemine võetakse arvesse hooaja lõpus sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Kõik tulemusega lõpetajad saavad virtuaalsõidu läbimise eest sarja arvestuses 1 punkti.

Osalemine virtuaalsõidul võetakse arvesse ka Tartu Rattamaratoni hõbe- ja kuldmärkide arvestuses. Märki posti teel ei saadeta, vaid selle saab pärast lõpuprotokolli kinnitamist kätte meie büroost või eesseisva ürituste võistluskeskusest.

Virtuaalsõidu tulemust ei arvestata stardigrupi määramisel järgnevatel aastatel.