Juhend

Klubi Tartu Maratoni lasteürituse juhend


Üldine

Klubi Tartu Maraton lasteüritustele on oodatud lapsed/noored olenemata vanusest ja sportlikust ettevalmistusest. Et kõik osalejad tunneksid end teistega võrdsena, siis lasteüritustel parimaid ei selgitata ning osalemine on kõigile osavõtumaksuta.  

Igale lasteüritusele registreerimine avatakse internetis 5 päeva enne selle toimumist, kuid registreerida saab ka maratoni võistluskeskuses ning lasteürituste stardipaigas. Kõik osavõtjad saavad omale parima stardinumbri – numbri 1. Finišis ootab lapsi medal. Ürituste ajakava ja rajakaardid ning osavõtnute nimed avaldatakse klubi kodulehel.

Registreerimine ja stardinumbrid

Üritused on osavõtumaksuta. Siiski soovitame lapsed üritusele eelregistreerida, et võistluspäeval kuluks sellele toimingule vähem aega ning lõpuprotokoll valmiks kiiremini.

 • Täida Klubi Tartu Maratoni veebilehel iseteeninduskeskkonnas lasteürituste REGISTREERIMISVORM. Registreerimine internetis on avatud ürituse toimumise nädalal esmaspäevast kuni neljapäeva õhtul kella 17:00-ni. Internetis eelregistreerunud saavad oma stardinumbrid kätte kas võistluskeskusest ürituse-eelsel reedel (vt aega ja kohta põhiürituste programmist) või toimumispäeval enne starti kohapeal.
 • Lasteüritusele saab registreerida ka ürituse-eelsel reedel võistluskeskuses (vt asukohta ja lahtioleku aegasid põhiürituste programmist).
 • Registreerimine lasteürituse toimumise päeval algab stardipaigas üks tund enne esimest starti ja on avatud viimase stardini.
 • Kõigile registreerunutele väljastatakse stardinumber ja andmetega talong. Internetis registreerunutel on talong juba eeltäidetud. Teised peavad talongi täitma ise vastavalt näidatud väljadele. Ebakorrektselt/puudulikult täidetud talongid ei osale loosimistes ning laste tulemusi ei kajastata ka lõpuprotokollides.
 • Stardis korjatakse võistlejatelt numbrite küljest talongid ära, nende alusel selgitatakse välja loosiauhindade saajad ning koostatakse osavõtjate lõpuprotokoll. 

 Kohapealne korraldus

 • Osalema on oodatud lapsed, kes läbivad raja ise (suusaüritusel suuskadel, jooksuüritustel joostes, rattaüritustel jalg-, tõuke- või jooksurattaga, rulluisuüritusel rulluiskudega). Turvalisuse huvides ei ole rajale lubatud koerad, lapsekärud, jooksu- ja rulluisuüritustel rattad, rulad jms, suusamaratonil suusaraja säilimise huvides kelgud jms. Saatjatega TILLUsõitudel ja -jooksudel soovitame lapsega koos rajale minna ühel saatjal, kes liigub jalgsi.
 • Palume kontrollida üritusepaigas, kas korraldajad on stardis lapse stardinumbri küljest talongi eemaldanud! Kui seda ei ole tehtud, andke palun ise talong võistluspaigas korraldajate kätte. Lisaks palume finišis kohapeal veenduda, et laps on kätte saanud osalejatele mõeldud medali ning vajadusel pöörduda kohe finišialasse tagasi.

Tulemused ehk osalenute arvestus

Klubi Tartu Maraton lasteüritustel võitjaid ei selgitata, et kõik osalevad lapsed tunneksid end võrdsena. Küll aga peetakse nende arvestust, kes võtavad osa vähemalt neljast Tartu Maratoni Mini Kuubiku sarja osavõistlusest ühe hooaja jooksul ning neid lapsi autasustatakse meenega hooaja lõpuüritusel.

 • Mini Kuubiku sarjas osalenute nimekiri avaldatakse tähestikulises järjekorras (sorteeritult osaluskordade arvu järgi) klubi kodulehel www.tartumaraton.ee
 • Korrektse tulemuse/osaluse saamiseks Tartu lasteürituste sarja arvestuses palume laps registreerida alati sama nimekuju ja isikukoodiga.
 • Vea märkamisel teavitage sellest sekretariaati tartumaraton@tartumaraton.ee ühe nädala jooksul pärast protokolli avaldamist. Hilisemaid pretensioone pole võimalik rahuldada.

Laste sarja arvestusse kuuluvad:

 • Tartu Maratoni TILLUsõit ja MINImaraton (veebruari kolmas laupäev)
 • Tartu Maastikumaratoni TILLUjooks ja MINImaraton (mai teine laupäev)
 • Tartu Rattaralli TILLUsõit ja MINIralli (mai viimane laupäev)
 • Tartu Rulluisumaratoni TILLUsõit ja MINImaraton (augusti kolmas pühapäev)
 • Tartu Rattamaratoni TILLUsõit ja MINImaraton (septembri kolmas laupäev)
 • Tartu Linnamaratoni TILLUjooks ning MINImaraton (oktoobri esimene laupäev)

Lasteüritused, mis sarja arvestusse ei lähe:

World Snow Day (sõltuvalt FIS-i kalendrist, tavaliselt jaanuari keskel)
Tartu Maastikumaratoni Otepää ja Elva lastejooksud (mai teine pühapäev)

Kohtumiseni stardis!