Kasulik info virtuaaljooksu osalejale

Enne virtuaaljooksul osalemist tutvu alloleva infoga.

Lisaks põhiüritusele 3. oktoobril 2020 toimub 9. Tartu Linnamaratoni virtuaaljooks 24. septembrist kuni 11. oktoobrini 2020 vastavalt eraldi juhendile. Registreerimine virtuaaljooksule ei taga osalemise õigust põhiüritusel ja vastupidi. Osaleda saab ühel distantsil kas põhiüritusel või virtuaaljooksul, kuid mitte mõlemal. Ümberregistreerimine on võimalik kuni 11.10.2020.

Virtuaaljooks on kaugosalusega üritus. See tähendab, et üritusest saab võtta osa virtuaaljooksu perioodi vältel enda valitud päeval enda valitud rajal. 

NB! Nii igapäevasel sportimisel kui ka virtuaaljooksu distantsi läbimisel lähtu riiklikult kehtestatud piirangutest ja terviseameti soovitustest!

Virtuaaljooksul on kolm traditsioonilist Linnamaratoni distantsi: 42,2 km, 21,1 km ja 10 km.

  • Jookse või kõnni sobilik distants läbi vabalt valitud rajal. 
  • Liiklus on avatud! Järgi kõiki liikluseeskirju ja jookse ohutult!
  • Läbi distants ühe korraga ning vahepeal peatudes väldi kella seismapanekut.

Virtuaaljooks ei ole võistlus. Vali liikumiseks just endale sobiv jooksu- või kõnnitempo. Lõpuprotokollis avaldatakse distantside kaupa kõigi osalejate, nii jooksjate kui ka kõndijate, tulemused koos. Auto, jalgratta või muu mootori-/inimjõul liikuva transpordivahendi kasutamine ei ole lubatud.

Jooksule saad registreerida meie koduleheküljel kuni 11.10.2020. Algselt tehtud distantsivalikut saad soovi korral meie iseteeninduses muuta sama ajani. Juhul kui soovid minna pikemalt distantsil lühemale, on ümberregistreerimine tasuta. Kui soovid vahetada lühema distantsi pikema vastu, tuleb tasuda osavõtutasude vahe.

Oma jooksutulemuse edastamiseks läbi ajavahemikus 24. september kuni 11. oktoober vähemalt valitud pikkusega distants ja fikseeri see mõõteseadmega.

Tulemuse fikseerimisel pea meeles:

  • Enne sooritust lae kindlasti täis spordikella/nutiseadme aku.
  • Kontrolli, et GPS koordinaatide salvestamine on sisse lülitatud.
  • Kindlasti peab olema lülitatud välja spordikellade AUTOSTOP funktsioon (ajavõtt peatud kui seisma jääd rohkem kui 2 sek).
  • Kui soovid salvestada ka soojenduse, siis võistlusdistants salvesta kindlasti uude faili ning tulemustesse lae ainult võistluse fail.
  • Jälgi seadmelt, et sinu läbitud rada oleks vähemalt nii pikk kui distants, millele registreerusid.

Tulemused saad edastada, klikkides oma nimele maratoni kodulehel osalejate nimekirjas. Sisesta aeg ning lae tõestuseks logifail (andmetöötluseks on eelistatud masinloetav fail .fit, .gpx, .tcx või .pwx laiendiga) või link ajavõtukeskkonda. 

Enamlevinud spordikellade/veebirakenduste juhendid failide allalaadimiseks (inglise keeles):
GarminPolarSuunto (android), Suunto (iOS),  EndomondoStravaFitbitApple Watch.

Kui ei ole võimalik masinloetavat faili eksportida, saab tulemuse lisada ka manuaalselt, täiendades seda pildiga spordikellast (kus on näha kuupäev, läbitud distants ja aeg). Täpsemad juhised avanevad juba tulemuste laadimise aknas. 

Distantsi läbinutele on preemiaks 9. Tartu Linnamaratoni medal ja diplom.

Medali saadame Omniva postiteenusega kõigile tulemusega lõpetajatele 2 nädala jooksul pärast tulemuse kinnitamist postiaadressile. Medali Eesti-sisene saatekulu sisaldub virtuaaljooksu osavõtutasus.

Diplomi saab alla laadida pärast jooksutulemuse edastamist meie kodulehelt. 

Virtuaaljooksul osalemine võetakse arvesse hooaja lõpus Kuubiku sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Kõik tulemusega lõpetajad saavad virtuaaljooksu läbimise eest sarja arvestuses 1 punkti.

Osalemine virtuaaljooksul võetakse arvesse ka Tartu Linnamaratoni hõbemärkide arvestuses. Märki posti teel ei saadeta, selle saab pärast lõpuprotokolli kinnitamist kätte meie büroost või ürituste võistluskeskustest.