9. Tartu Linnamaraton

9. Tartu Linnamaraton

42 km / 21 km / 10 km

3. oktoober 2020

Palume seoses koroonaviiruse ohuga tutvuda järgmiste olulisemate muudatustega:
  • Üritusel ei ole lubatud viibida inimestel, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused).
  • Välisriikidest üritusele tulla soovijad peavad kindlasti arvestama välisministeeriumi kodulehel toodud piirangutega
  • Ürituse korraldaja ei ole kohustatud hüvitama osalejale riiklikest piirangutest või nende võimalikust karmistumisest tulenevat kahju.
  • Riskigruppidesse kuulujatel (inimesed vanuses 65 aastat ja enam, krooniliste haiguste põdejad) soovitame valida kaugosalusega virtuaalmaratoni.

Tartu linnas toimuvate jooksude ajalooline pärl ehk Tartu Linnamaraton taastati 2012. aastal. Joosta saab nii täispikka 42 km distantsi kui ka 21 km pikkust poolmaratoni ja 10 km jooksu. Oodatud on ka (kepi)kõndijad. 

Samal päeval on kavas ka lasteüritused, päev varem aga toimub meelelahutuslik õhtujooks Friday Night Run.

Tartu Linnamaraton on kõige kiiremini kasvava osalejaskonnaga Klubi Tartu Maraton üritus. 2019. aastal osales kõikidel põhidistantsidel üle 4000 jooksusõbra ja lasteüritustel üle 3200 lapse. 

Alates 2017. aastast kuulub Tartu Linnamaraton Selver Eesti Linnajooksude sarja. Vaata lähemalt siit!

Tartu Linnamaraton kuulub rahvusvahelisse maratoni- ja pikamaajooksude assotsiatsiooni AIMS. Vaata AIMS jooksude kalendrit siit!