Maratoni Teataja

4. Tartu Linnamaraton

On põhjust hõisata, sest 4. Tartu Linnamaraton toimus suurepärases sügisilmas, suurepärases Tartu linnas ja paljudele olid abiks just need samad kollastes särkides tempomeistrid.

Päev algas 42km jooksuga. Starti läks üle 600 jooksja. Kohe stardist pani Rait Ratasepp tempo peale ja andis mõista, et täna tuleb igal ühel, kes võitu jahivad, just tema alistada.

Jälitajate rivi venis juba vana Kaubamaja lähistel pikaks.

Aga mõnevõrra tagapool hoidsid jooksjad tempomeistrite rütmi.

Pundis on ju ikka lihtsam.

Ka siilike hoidis silma peal.

Tempomeistrid olid nii 42km kui ka 21km distantsidel. Igale maitsele midagi alates kolmest tunnist kuni viie tunnini.

Maratoni võib läbida igas stiilis. Mõnele tuleb see vaevaliselt.

Teisele kerge jala ja piiritu optimismiga.

Rait Rataseppa jooksus oli näha kõike. Ja lisaks ka kiirust, millele keegi vastu panna ei suutnud.

4. Tartu Linnamaratoni esikolmik:

1) Rait Ratasepp – 2:35.40 (EST)

2) Aleksandr Goriunov – 2:38.21 (RUS)

3) Hasso Paap – 2:39.57 (EST)

„Jäin muidugi väga rahule. Läksin jooksma selles tempos, millega olen varem Tartu Linnamaratoni läbinud. Sellest piisas,“ sõnas võidumees ise. Ratasepp on varem olnud Tartu Linnamaratonil kaks korda olnud kolmas, nüüd tuli esimene võit.

Poolmaratonile läks üle 800 jooksja. Nii nagu varasematel aastatel läks taas stardis kohe ette üks mees, kes sellele kohale kuigi kauaks ei jäänud. Ülikiire alustajana tuntud Raimond Pihlap lõpetas lõpuks 704. kohaga.

Ka poolmaratoonarid jõudsid ühest Tartu otsast teise tiirutada ja lühikese linnaekskursiooni läbida.

Oma ring oli joosta ka Kert Keskpaigal, kes läks 4. Tartu Linnamaratoni starti Tartu Maratoni Kuubiku liidrina. Kuna kõige kangem konkurent Allar Soo end ületada ei suutnud, oli Keskpaiga võit kindel.

Aga poolmaratonil joosti välja väga kiire aeg. Tiidrek Nurme tagasi ei hoidnud ja uus Linnamaratoni poolmaratoni raja rekord on 1:07.04.

Poolmaratoni esikolmik:

1) Tiidrek Nurme 1:07.4

2) Raivo Alla 1:09.43

3) Anti Puustus 1:10.54

Naistest võidutses 42km distantsil Mari Boikov ajaga 2:56.05. Auhinnalisele kohale ehk neljandale jõudis ka Reeda Tuula, kes suurepärase isikliku rekordiga maratonis (3:13.38) naiste Kuubiku üldvõidu kindlustas.

Samal päeval jooksid Linnamaratoni ka lapsed. Toimusid TILLUjooksud ja MINImaraton.

Lapsi oli rajal rekordiliselt palju.

Nooremate ja vanemate laste peale ei rohkem ega vähem kui 3121.

Ja viimaks said rajale ka 10km jooksjad.

Kiireimaks osutus endine laskesuusataja Indrek Tobreluts (rohelises).

Aga tähtis pole ju kiirus, vaid emotsioon.

Ja hea emotsiooni jahtijaid valgus Raekoja platsil asunud finišisse igast Tartu kandist.

Mõni haaras viimase turgutava joogi järele.

Teine lasi looma välja.

– Oluline oli finišisse jõudmine.

Kasvõi loomana.

Ja isegi need naeratasid, kes olid endast rajal andnud kõik.

Joostes või kõndides.

Kokku tuli jooksjaid ja kepikõndijaid finišisse üle 2700. Koos lasteüritustega osales laupäeval aga 4. Tartu Linnamaratonil ligi 6000 inimest.

Hooaja lõpetasid aga lapsed, kes Tartu Lõunakeskuses tähistasid Tartu Mini Kuubiku lõpetamist.

Aga ootame kõiki tagasi juba uuel aastal. Ja hooaega alustab Tartu Maraton. Nüüd juba pisut rohkem kui nelja kuu pärast – 21. veebruaril, 2016. aastal.