Maratoni Teataja

5. Tartu Linnamaraton

1. oktoobri hommikul koguneti Tartu Raekoja platsil, tempomeistrid olid samuti kohal.

Kell 9.00 sai stardi kõige pikem ja prežtiissem 42km distants.

542 jooksjat asus seiklusele, mis viis nad läbi Tartu erinevate piirkondade.

Meedikud hoidsid jooksjatel pilku peal. Õnneks polnud nende abi eriti vaja.

Tartu Linnamaraton on ainus Tartu Maratoni Kuubiku spordisündmus, kus lasteüritused on põhijooksudega samal päeval.

Lapsed jooksid seekord uuel rajal, mis kulges mööda Küütri, Munga, Rüütli ja teise põnevaid vanalinna tänavaid.

Sõbrad, 6-aastased Koit ja Sebastian, on ka enne spordiüritustel osalenud. Näiteks käis Sebastian ka Tallinnas lastejooksudel ja tõdes, et talle meeldib Tartus ikkagi rohkem: „Siin on rohkem kurve!“ Kõige rohkem kurve on aga rattaüritustel ja mõlemad poisid olid nõus, et need spordiüritused meeldivad neile kõige rohkem!

Marleen (5-aastane) ja Noora (7-aastane) on musternäidis sportlikest õdedest. Nad on tänavu neli Tartu Maratoni Mini Kuubiku spordisarja läbinud – kaks rattaüritust ning kaks jooksuüritust. Kumb spordiala, kas jooksmine või rattasõit, neile rohkem meeldib, ei oska nad valida. Aga ühest suust kinnitavad, et sportida neile meeldib, sest siis saab tugevaks!

Kokku osales TILLUjooksudel ja MINImaratonil kokku 3026 jooksjat.

Lastejooksude toimumise ajal sai Vabaduse puiesteelt stardi järgmine jooks - 21km pikkune poolmaraton.

Peagi pärast starti kujunes välja esinelik Indrek Tobreluts, Dimitri Aristov, Karel Viigipuu ja Marek Nõmm, kelle hulgast pidi selguma võitja.

Poolmaratonile startis aga kokku 757 jooksjat.

Nii maratoni kui ka poolmaratoni viimastel kilomeetritel jõudsid jooksjad vanalinna.

Ja jõudsid kõige raskema katsumuseni - Lossi tänava tõus Toomemäele.

Tartu Linnamaratoni 42km distantsi võitis Raivo Alla suurepärase rajarekordiga 2:28.09.