3. Tartu Linnamaraton

 

3. Tartu Linnamaraton

42km / 21km

4.oktoober 2014

 

Oluline info osalejale on nähtav siin! (PDF, 3.4 Mb)

Tartu Sügisjooksu traditsioon taastati kaks aastat tagasi Klubi Tartu Maratoni jooksuvõistluste 30. juubeli auks. 1983. aastal, 2. oktoobril peeti esimene Tartu Sügisjooks distantsiga 19,2km. 1999. aastal viidi Tartu Sügisjooks Elvasse ning alates 2000. aastast kannab võistlus Tartu Jooksumaratoni nime ning toimub kevaditi.

3. Tartu Linnamaratoni kavas on nii täispikk 42km distants kui ka 21km pikkune poolmaraton. Lisaks on võimalik joosta või kepikõnniga läbida 10km pikkune Sügisjooks. Tartu Linnamaraton ja Sügisjooks on Eestis unikaalsed jooksud, kuna distants joostakse ühel ringil ja suurem osa sellest linna südames.

Koos nende üritustega toimub ka 3. Tartu Tudengimaraton, mis stardib samal distantsil ning kellaajal Tartu Sügisjooksuga. Samal päeval on kavas ka lasteüritused.

Tartu Linnamaraton/Sügisjooks on kõige kiiremini kasvava osalejaskonnaga Klubi Tartu Maraton üritus. Eelmisel aastal osales kõikidel distantsidel kokku 1700 jooksusõpra. Sel aastal oodatakse starti juba üle 2000 jooksja ja kepikõndija.

Peasponsor

SEB

Esitleja

Codeborne

Jooksupartner

Salomon

Meediapartner

Postimees

Autopartner

Silberauto

Suurtoetajad

A. Le Coq Ramirent Salvest Craft Atlantis Rand & Tuulberg Trev2 / Kagu Teed Sportland

Toetajad

Lõunakeskus Tartu Terminaal G4S Maks & Moorits TÜ Kliinikum PC Expert Ifan Auto EY 1182.ee Põltsamaa Ecoprint

Toetajad

Ehitusmeister Avis Lipton Löfbergs Lila Tere Hotell Pallas Hotell London

Meedium

Maaleht TervisPluss Linnaleht Tartu Ekspress Scanpix