Individuaaljooksu kasulik info

Enne individuaaljooksul osalemist tutvu alloleva infoga.

Individuaaljooksu periood: 1. mai - 9. mai 2021

Distantsid: 42, 21, 10 ja 5 km (korraldaja poolt tähistatud rajad stardi ja finišiga Tartumaa Tervisespordikeskuses) 
Spordialad: jooks, kõnd

Kuidas osaleda?

 1. Vali individuaaldistants ja registreeri. Soovi korral saad algselt valitud distantsi meie iseteeninduses muuta kuni 8. mai kella 17-ni. Kodulehelt saad alla laadida ning soovi korral välja printida stardinumbri.
 2. Broneeri endale stardiaeg. Aja broneerimine on vajalik jooksjate maksimaalseks hajutamiseks. Radu on võimalik läbida 1.-9. mail iga päev kell 10-20. Planeeri distantsi läbimine selliselt, et start ning finišeerumine jäävad sellesse kellaajavahemikku.
  Stardiaja broneerimise avame oma kodulehel aprilli teises pooles. 
 3. Kõigi nelja distantsi start ja finiš asuvad Tartumaa Tervisespordikeskuses ning rajad on looduses tähistatud. Parkimine Tervisespordikeskuse juures on tasuta.
  Rajakaardid koos ajavõtupunktide asukohtadega avaldame oma kodulehel aprilli teises pooles.
 4. Raja läbimisel pea kindlasti kinni riiklikult kehtestatud nõuetest:
  - Liigu üksi, kahekesi või koos perega!
  - Hoia distantsi vähemalt 2m!
  - Tõbisena püsi kodus!
 5. Ajavõtt toimub elektroonilise kaasaskantava SI-ajavõtupulgaga, mille väljastame jooksu stardis maratoni infopunktist. Võid distantsi läbida ka oma ajavõtupulgaga. Distantsi läbimisel registreeri SI-pulk ajavõtujaamade juures, mis on paigutatud starti, rajale ja finišisse. Korraldajalt saadud pulk tuleb pärast distantsi läbimist tagastada.
  Ajavõtupunktide asukohad avaldame oma kodulehel aprilli teises pooles.  
 6. Lõpuprotokollis avaldame distantside kaupa kõigi osalejate, nii jooksjate kui ka kõndijate, tulemused koos ühtse paremusjärjestusena, kuid võitjaid välja ei kuuluta ega autasusta. Individuaaljooksul kehtivad ausa spordi põhimõtted - auto, jalgratta vms. mootori- või inimjõul liikuva transpordivahendi kasutamine ei ole lubatud.
 7. Distantsi lõpetanutele on autasuks nimeline diplom ning maastikumaratoni medal
 8. Individuaaljooks kuulub Kuubiku sarja ning sellel osalemine läheb arvesse hooaja lõpus sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Tulemuste alusel arvutatakse ka Kuubiku punktid (42 km kuuele paremale ei arvestata boonuspunkte).

 9. Osalemine individuaaljooksul läheb arvesse ka Tartu Maastikumaratoni hõbe-, kuld- ja saadikumärkide arvestuses. Märgi saab kätte meie büroost või eesseisva ürituste võistluskeskusest.

 10. Jaga oma maratonikogemust ka sotsiaalmeedias! Märgi meidki postitusse ja kasuta #tartumaraton. Nii leiame sind üles ning saame sinu kogemust jagada ka oma kanalites!

Individuaaljooksu juhendit vaata siit!