Virtuaaljooksu kasulik info

Enne virtuaaljooksul osalemist tutvu alloleva infoga.

Virtuaalmaratoni periood: 1. aprill - 16. mai 2021

Distantsid: 42, 24, 10 , 5 km ja maratoni kombo
Spordialad: jooks, kõnd

Kuidas osaleda?

 1. Vali virtuaaldistants ja registreeri. Soovi korral saad algselt valitud distantsi meie iseteeninduses muuta kuni maratoniperioodi lõpuni.
 2. Eraldi distantsina on võimalik valida maratoni kombo, mille puhul võib 42 km distantsi läbida virtuaaljooksu perioodi vältel osade kaupa. Minimaalne distants ühe korraga läbimiseks on 4,2km.
 3. Lae kodulehelt alla ning prindi soovi korral välja virtuaalne stardinumber (PDF)
 4. Vali maratoni läbimiseks endale sobivaim rada ning läbi valitud distants ajavahemikus 1.04 - 16.05. Võimalusel väldi asfaltkattega teid. Virtuaaljooksu saad teha ka Tartu Maastikumaratoni ametlikul rajal, mis on looduses tähistatud.  
 5. Looduses liikumisel pea kindlasti kinni riiklikult kehtestatud nõuetest:
  - Liigu üksi, kahekesi või koos perega!
  - Hoia distantsi vähemalt 2m!
  - Tõbisena püsi kodus!
 6. Virtuaaljooks ei ole võistlus. Vali liikumiseks just endale sobiv jooksu- või kõnnitempo. Lõpuprotokollis avaldatakse distantside kaupa kõigi osalejate, nii jooksjate kui ka kõndijate, tulemused koos. Auto, jalgratta või muu mootori-/inimjõul liikuva transpordivahendi kasutamine ei ole lubatud.
 7. Fikseeri tulemus spordikella või nutiseadme abil. Oluline on, et fikseeritud oleksid läbitud teepikkus ja selleks kulunud aeg ning võimalusel ka kuupäev ja kellaaeg. Jälgi seadmelt, et sinu läbitud rada oleks vähemalt nii pikk kui distants, millele registreerusid. Läbi distants ühe korraga ning vahepeal peatudes väldi kella seismapanekut (va juhul kui sinu valitud distantsiks on maratoni kombo).
 8. Enamlevinud spordikellasid/veebirakendusi: GarminPolarSuunto (android), Suunto (iOS), StravaFitbitApple WatchMapMyRun.
 9. Lae tulemus üles osalejate nimekirjas oma nime juures hiljemalt 16. mail. Tulemust saad sisestada nii masinloetava faili kujul kui ka käsitsi (täiendades sisestatud läbimisaega pildiga spordikella või rakenduse ekraanist). Maratoni kombo puhul lae üles iga osa eraldi, süsteem summeerib ise läbitud distantsi kokku.
  Täpsemad juhised avanevad tulemuste üleslaadimise aknas.
 10. Pärast tulemuste sisestamist on alla laadimiseks valmis nimeline virtuaalne diplom
 11. Medali saadame Sulle koju posti teel. Jälgi, et sisestad tulemuste üles laadimisel oma korrektse postiaadressi. Medali saatekulu sisaldub osavõtutasus.
 12. Virtuaaljooks kuulub Kuubiku sarja ning sellel osalemine võetakse arvesse hooaja lõpus sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Kõik tulemusega lõpetajad saavad virtuaaljooksu läbimise eest sarja arvestuses 1 punkti.

 13. Osalemine virtuaaljooksul võetakse arvesse ka Tartu Maastikumaratoni hõbe-, kuld- ja saadikumärkide arvestuses. Märki posti teel ei saadeta, vaid selle saab kätte meie büroost või eesseisva ürituste võistluskeskusest.

 14. Jaga oma maratonikogemust ka sotsiaalmeedias! Märgi meidki postitusse ja kasuta #tartumaraton. Nii leiame sind üles ning saame sinu kogemust jagada ka oma kanalites!
 15. Virtuaalne Tartu Maastikumaraton kuulub ka Worldloppeti virtuaalsarja Virtual Racing League. NB! Ühe Virtual Racer'i tiitli jaoks läheb arvesse ainult üks võistlus korraldaja kohta. 

Virtuaalmaratoni juhendit vaata siit!