Heateo jooks

33. Tartu Jooksumaraton

Heateo jooks

09. mai 2015

Laupäeval, 9. mail toimub Tartu Tähtvere Spordipargis kolmandat aastat Heateo jooks, mille eesmärk on aidata ülekaalulistel lastel jõuda tervislike eluviisideni. 

Juhend

Heateo jooksu korraldab MTÜ Klubi Tartu Maraton Jooksumaratoni korralduskomitee, koostöös SA TÜ Kliinikumi Lastefondi, Laste Tervisekooli ning koostööpartnerite kaasabil eesmärgiga aidata ülekaalulistel lastel jõuda tervislike eluviisideni.

Heateo jooks toimub 9. mail kell 12.00 33. Tartu Jooksumaratoni lastejooksude programmi raames Tartus Tähtvere Spordipargis. Raja pikkuseks on 4,3 km, mida saab läbida nii joostes kui ka kõndides.

Registreerimine toimub Klubi Tartu Maraton kodulehel  www.tartumaraton.ee  kuni 07.05. kell 17:00, Taru Lõunakeskuse liuväljal 08.05.15 kell 12:00-19:00 ja stardipaigas kohapeal. Registreerimine on tasuta, stardinumbri kättesaamisel palume teha vähemalt 1€ suurune annetus, millele ravimifirma TEVA lisab 5€ iga osaleja kohta.

Programmi algatamise ajendiks on ülekaalulisuste laste arvu tõus Eestis ning selle märkimisväärne mõju meie rahva tervisele. Vältimaks ülekaalulisusest põhjustatud tõsisemate tüsistuste ning haiguste teket, on SA TÜK Lastefond koostöös Laste Tervisekooli ning Klubi Tartu Maratoniga seadnud eesmärgiks probleemi suurema teadlikustamise ning laste abistamise tervislike eluviiside omandamisel, sest kuigi ülekaalulisus on tõusva tendentsiga just laste seas, on neil vähe võimalusi iseseisvalt ilma kõrvalise abita oma eluviise kujundada. TEVA, Klubi Tartu Maratoni ja Heateo jooksul osalejate abil kogutud annetused suunab SA TÜK Lastefond ülekaaluliste laste treeningute rahastamiseks, mida viiakse läbi Laste Tervisekool Vireo poolt.

Sekkumise programm sisaldab: 2 korda nädalas treeningud kuni 15 last grupis, et suudetaks võimalikult personaalselt igale lapsele läheneda, 1 kord kuus tervise teemaline töötuba, 3 korda aastas pereüritused, läbi mille püütakse mõjutada kogu pere tervisekäitumist. Lisaks pakutakse individuaalset konsultatsiooni.

Treeningud sisaldavad lisaks harjutustele ja mängudele ka treeningõpetust, et lapsed mõistaksid, mida ja miks nad teevad. Mida vanemad lapsed, seda rohkem sellest räägitakse. 

Heateo jooks on mõeldud kõigile, kes soovivad teha head ja soovivad veeta kauni kevadise laupäeva aktiivselt. 4,3km pikkune distants on jõukohane igale tervele inimesele – olgu siis osaleja eesmärk teha võimalikult hea aeg või lihtsalt rada läbida.

Rada

Raja pikkuseks on 4,3 km. Rada saab läbida nii joostes kui ka kõndides. Vaata rajaskeeme siit!