MAASTIKUMARATONI VIRTUAALJOOKS: Kasulik info osalejale

09.04.2020

Enne virtuaaljooksul osalemist tutvu alloleva infoga.

Seoses üleilmse koroonaviiruse puhangu ning Eestis kehtiva eriolukorraga toimub 38. Tartu Maastikumaraton uudsel kujul - virtuaaljooksuna!

NB! Nii igapäevasel sportimisel kui ka virtuaaljooksu distantsi läbimisel lähtu riiklikult kehtestatud eriolukorra piirangutest ja terviseameti soovitustest!

38. Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks toimub 1.-17. maini. Vali distantsi läbimiseks endale sobivaim kuupäev selles ajavahemikus. 

Virtuaaljooksul on neli traditsioonilist maastikumaratoni distantsi: 42, 24, 10 ja 5 km.

  • Jookse või kõnni sobilik distants läbi vabalt valitud rajal. Võimalusel väldi asfaltkattega teid. Maastikumaratoni ametlikud rajad kulgevad peamiselt kruusakattega metsateedel ning on 1.-17. maini looduses tähistatud.
  • Läbi distants ühe korraga ning vahepeal peatudes väldi kella seismapanekut.
  • Jooksuraja valikul ning distantsi läbimisel järgi kehtestatud eriolukorra piiranguid ning täida kõiki liikluseeskirju!

Virtuaaljooks ei ole võistlus. Vali liikumiseks just endale sobiv jooksu- või kõnnitempo. Lõpuprotokollis avaldatakse distantside kaupa kõigi osalejate, nii jooksjate kui ka kõndijate, tulemused koos. Auto, jalgratta või muu mootori-/inimjõul liikuva transpordivahendi kasutamine ei ole lubatud.

Jooksule saad registreerida meie koduleheküljel kuni 17.05.2020 kell 23.59. Osavõtutasud: 42/24 km 20 eurot, 10/5 km 15 eurot. Algselt tehtud distantsivalikut saad soovi korral meie iseteeninduses muuta 17. mai südaööni (23:59). Juhul kui soovid minna pikemalt distantsil lühemale, on ümberregistreerimine tasuta. Kui soovid vahetada lühema distantsi pikema vastu, on ümberregistreerimise tasu 5 eurot (osavõtutasude vahe).

Digitaalne stardinumber lae alla siit (PDF, 854 Kb), soovi korral saad numbri välja printida.

Oma jooksutulemuse edastamiseks läbi ajavahemikus 1.-17. maini vähemalt valitud pikkusega distants ja fikseeri see mõõteseadmega. 

Tulemuse fikseerimisel pea meeles:

  • Enne sooritust lae kindlasti täis spordikella/nutiseadme aku.
  • Kontrolli, et GPS koordinaatide salvestamine on sisse lülitatud.
  • Kindlasti peab olema lülitatud välja spordikellade AUTOSTOP funktsioon (ajavõtt peatud kui seisma jääd rohkem kui 2 sek).
  • Kui soovid salvestada ka soojenduse, siis võistlusdistants salvesta kindlasti uude faili ning tulemustesse lae ainult võistluse fail.
  • Jälgi, et sinu läbitud rada oleks vähemalt nii pikk kui distants, millele registreerusid.

Tulemused saad edastada, klikkides oma nimele maratoni kodulehel osalejate nimekirjas. Sisesta aeg ning lae tõestuseks logifail (andmetöötluseks on eelistatud masinloetav fail .fit, .gpx, .tcx või .pwx laiendiga) või link ajavõtukeskkonda. 

Enamlevinud spordikellade/veebirakenduste juhendid failide allalaadimiseks (inglise keeles):
GarminPolarSuunto (android), Suunto (iOS),  EndomondoStravaFitbitApple Watch.

Kui ei ole võimalik masinloetavat faili eksportida, saab tulemuse lisada ka manuaalselt, täiendades seda pildiga spordikellast (kus on näha kuupäev, läbitud distants ja aeg). Täpsemad juhised avanevad juba tulemuste laadimise aknas. 

Distantsi läbinutele on preemiaks 38. Tartu Maastikumaratoni medal ja diplom.

Medali saadame Omniva postiteenusega kõigile tulemusega lõpetajatele 2 nädala jooksul pärast tulemuse kinnitamist registreerimisel märgitud korrektsele! postiaadressile. Medali Eesti-sisene saatekulu sisaldub virtuaaljooksu osavõtutasus.

Diplomi saab alla laadida pärast jooksutulemuse edastamist meie kodulehelt. 

Virtuaaljooks avab tänavuse Kuubiku sarja ning sellel osalemine võetakse arvesse hooaja lõpus sarja medali, diplomi ning meene väljastamisel. Kõik tulemusega lõpetajad saavad virtuaaljooksu läbimise eest sarja arvestuses 1 punkti.

Osalemine virtuaaljooksul võetakse arvesse ka Tartu Maastikumaratoni hõbe-, kuld- ja saadikumärkide arvestuses. Märki posti teel ei saadeta, vaid selle saab eriolukorra lõppedes kätte meie büroost või eesseisva ürituste võistluskeskusest.

Varasemalt 38. Tartu Maastikumaratonile registreerunud on vormistatud automaatselt ümber virtuaaljooksu vastava distantsi osalejateks. Lisateavet varem registreeritute osavõtutasude kohta leiad korduma kippuvate küsimuste lehelt.