SEB 8. Tartu Rulluisumaratoni lasteüritused tõid kokku veerandtuhat last

23.08.2014

Täna, 23. augustil toimusid Tartus SEB 8. Tartu Rulluisumaratoni TILLUsõit ja MINImaraton. Esimene on mõeldud eelkooliealistele ning selle 500 meetri pikkuse ditantsi võtsid ette esialgsetel andmetel 108 pisikest rulluisutajat. MINImaratoni 3,4 km pikkusel distantsil sõitsid kooliealised, neid oli kokku 152. Seega osales lapsi esialgsetel andmetel kokku 260.

“Mulle meeldib rulluisutada, sest ma olen selles kõige tugevam,” sõnas enesekindlalt MINImaratonil osalenud 7-aastane Natali. “Teiste tuules sõita ja neid kinni püüda on äge,” lisas ta.

TILLUsõidul osales 5-aastane Relibet, kes on käinud pea kõigil Klubi Tartu Maratoni lasteüritustel alates 2. eluaastast. “See on ju mõnus, las lapsed teevad sporti kui et hängivad kuskil kaubanduskeskuses,” sõnas Relibeti ema Meelike, kes tõi üritusele oma kaks tütart, vanem osales MINImaratonil. Pereema on kindel, et Klubi Tartu Maratoni lasteüritused kasvatavad lastes sportlikku aktiivsust. “Nad ju ise tahavad tulla!” lisas ta.

Lisaks SEB Tartu Rulluisumaratonile saavad lapsed igal aastal osa võtta ka Tartu Maratoni, Tartu Jooksumaratoni, Tartu Rattaralli, Tartu Rattamaratoni ja Tartu Linnamaratoni/Tartu Sügisjooksu lasteüritustest. Tegemist ei ole võistlustega, kõik lapsed saavad rinnanumbri numbriga 1 ning kõike lõpetajad saavad medali, diplomi ja auhinnakoti. Laste spordiaasta lõpetab Tartu Mini Nelikürituste sarja lõpetamine Tartu Lõunakeskuses oktoobri alguses.

Täna toimus lisaks SEB 8. Tartu Rulluisumaratoni lasteüritustele ka 3. Tartu Rulluisusprint. Homme, 24. augustil sõidavad rulluisutajad  SEB 8. Tartu Rulluisumaratoni põhidistantsidel - 42 ja 21 km.