Allar Soo purjetab uhkelt teise SEB Tartu Nelikürituse võidu suunas

06.06.2014

SEB Tartu Neliküritus on sel aastal universaalide ja jooksumeeste suhtes pisut vaenulikum, kuna nelja ürituse asemel on kavas kolm ning neist kaks rattasõitu, kuid sellele vaatamata on eelmise aasta Tartu Nelikürituse võitja Allar Soo enne sügisel toimuvat SEB 17. Tartu Rattamaratoni kätte võidelnud silmapaistva edumaa.

Ennekõike tugeva suusamehena tuntud 22-aastane Allar Soo jäi sel aastal oma lemmiküritusest ilma, kui Tartu Maraton tuli lumepuuduse tõttu ära jätta. See aga tugevaks universaaliks sirgunud Sood ei heidutanud ja SEB 32. Tartu Jooksumaratonil saavutatud 19. koht ja SEB 33. Tartu Rattaralli 65. koht on talle kindlustanud lähima jälitaja lätlase Janis Teterise ees ligikaudu 15-minutilise edumaa.

Eelmisel aastal sai Allar Soo oma esimese Tartu Nelikürituse võidu ning ta edestas seejuures mitmekordset nelikürituse võitjat Rait Pallot kõigi aegade tihedaimas heitluses lõpuks kõigest nelja sekundiga. Sel aastal on Pallo pärast kaht ala 8. kohal ja jääb Soost maha juba 0.122 punktiga, mis ajaliselt tähendab ligikaudu 25 minutit.

Temast koha võrra ees on viimatine kolme osavõistlusega SEB Tartu Nelikürituse võitja Allan Oras (2008 jäi samuti Tartu Maraton ära ja kavas oli kolm osavõistlust). Soole jääb Oras alla 0.107 punktiga.

Esikolmiku konkurentsi tahab ilmselt sekkuda ka 19-aastane noor rattamees Aksel Nõmmela, kes Rattarallil lõpetas peagrupis 17. kohaga ning pärast kaht ala asub üldarvestuses kuuendal kohal. Kaotust liidrile 0.105 punkti, mis on ligikaudu 20 minutit.

Naistest juhib pärast kaht ala 2008. aasta Tartu Nelikürituse võitja Tea Pärnik, kes on üldarvestuses 41. kohal. Pärnik lõpetas Jooksumaratoni 196. kohaga ja Rattaralli 525. kohaga. Talle järgneb Reeda Tuula ja juba pikema vahega Karmen Alnek.

Kokku on pärast Tartu Rattarallit SEB Tartu Nelikürituse konkurentsis 971 spordisõpra. See on ligi 50 rohkem kui eelmisel aastal, kuid arvestada tuleb ka seda, et siis oli pärast Rattarallit läbitud kolm ala mitte kaks. Ametlikud tulemused on nähtavad siin!

Nii Jooksumaratoni kui ka Rattaralli lasteüritused purustasid sel aastal osalusrekordeid. Sama saab öelda ka Tartu Mini Nelikürituse arvestuse kohta, kus mõlemal alal on kaasa teinud 1760 last ning selle aasta Mini Nelikürituse konkurentsis on ligi kaks korda rohkem lapsi kui eelmisel aastal pärast Rattarallit.

Täpsed osalejate nimed on nähtavad siin!

Palume lapsevanematel tulemused kindlasti üle vaadata ja kontrollida, et Teie lapse nimi oleks kirjas. Korraldajad soovitavad tulevikus oma lapsed lasteüritusele registreerida internetis. Sel aastal on olnud eriti suur probleem just käsitsi täidetud sedelitega, mille puhul esineb puudulikku või vigast informatsiooni, mille tõttu ei pruugi lapse osalus ametlikus protokollis kajastuda.

Foto: Tarmo Haud


Teemad

hõbemärk maailmameister 11. august Wordloppet magazine Tartu Maraton Kuubik Kangaroo Hoppet Sebastian Paredes Tigreros esimene registreerimisvoor Johan Laas 5. Tartu Teatemaraton soodusregistreerimine iRewind Allar Soo Otepää Sille Puhu GPS jälgimine rullibuss 1. Tartu Teate Rattamaraton Andreas Veerpalu medalid Tartu Rattamaratoni ühistreening Aovere Tartu Sügisjooks Peeter Tarvis Sulev Kraam Ushuaia Loppet neliküritus Kert Keskpaik Enervit Tatjana Mannima Tehvandi Tarut Maratoni Kuubik Tartu Neliküritus Kohvimaraton Tartu Teate Rattamaraton ühistreening Avatud Rada Tartu Tänavasõit lastefond Tartu-Kääriku World Snow Day Tartu Teatemaraton rulluisukool Worldloppet Tartu Rulluisusprint 10. Tartu Rulluisumaraton 19. Tartu Rattamaraton Tartu Maratoni Kuubik lasteüritused Tartu Linnamaraton Tartu Rattamaraton Tartu Jooksumaraton Tartu Maraton Tartu Rattaralli Tartu Rulluisumaraton Tartu Maratoni Mini Kuubik Lasteüritused Kuubik rulluisumaraton Tour of Estonia 44. Tartu Maraton Heateo Jooks Heateo jooks Vilniuse Maraton Lastefond Löfbergs registreerimine linnamaraton Wordloppet Maratoni Teataja lasteüritusted Euroopa Meistrivõistlused Klubi Tartu Maraton rulluisukoolitus Reeda Tuula Tanel Padar Monument Saskia Alusalu Teatemaraton Kuubiku logo lastehoid Kuubik 2017 Mukunga hotel Balbiino mini neliküritus 5. Tartu Linnamaraton rattamaraton maratonisärk SEB Tartu Neliküritus Ühistreening GMP Clubhotel EM suusakepi reegel kuldmärk STIHL Tartu Tudengimaraton Teeme ära rajavideo lastesõidud Dolomiti Superbike maraton Tartumaa Suusatalv Pastaparty Rahvasprint