SEB 32. Tartu Jooksumaratoni nädalavahetuse avasid ligi 4000 osalejaga lastejooksud

10.05.2014

Sel nädalavahetusel toimuvad SEB 32. Tartu Jooksumaratoni jooksuüritused, mis said täna alguse Tartu Tähtvere Spordipargis toimunud lastejooksudega. Lastejooksudest võttis ühtekokku osa rekordiliselt 3719 last. Lisaks lastevanematele ning samal ajal toimunud Heateo jooksul osalenutele oli spordiparki kokku kogunenud ligikaudu 6000 inimest.

Kõige rohkem oli osalejaid eelkooliealiste seas TILLUjooksudel (400 ja 800 meetrit) - 2858. Kooliealisi noori osales MINImaratonil (2 km pikkune distants) 861. Möödunud aastal oli osalejaid vastavalt 2443 ning 672, ühtekokku 3115.

“Jooksmine on hea, sest siis sa saad tugevaks!” sõnas 6-aastane Aurelia, kes osales TILLUjooksul teist korda. “Pärast jooksu ootab mind finišis šokolaad ja limonaad!” arvas Aurelia enne oma jooksu starti. Kõiki lapsi ootasid finišisis aga lisaks limonaadile ka medal, diplom, jäätis ning väike auhinnakott.

“Kodus metsavahel võib ka joosta, aga võistluse melu on ikka võistluse melu, tahan lastele seda ka tutvustada,” selgitas pereema Ave Hussar põhjust, miks ta tuli üritusele oma kolme lapsega. “Lapsi kohale tulema sundima ei pea, medalid mängivad ikka nii suurt rolli, see on lastele hästi oluline.”

Üheskoos lasteüritustega toimus Tähtvere Spordipargis ka kõigile mõeldud 4,3 km distantsiga Heateo jooks, millest Ave Hussar vanema pojaga ka osa võttis ning seda just eeskuju näitamiseks. “Spordiga tuleb tegeleda, kas või oma tervise pärast,” sõnas ta.

“See on meie tänavune esimene viiest lasteürituses ning võib öelda, et laste spordiaasta sai avatud korralikult,” sõnas Kunnar Karu, SEB 32. Tartu Jooksumaratoni võistluse direktor. “Meil on väga hea meel, et Tartu Jooksumaratoni põhiürituse eelsel päeval kogunes Tähtvere Spordiparki nii suur hulk pisikesi jooksjaid. On näha, et sportlik vaim on noortel veres! Tänulikud oleme ilmataadile, kes esialgu lubas Tartusse lausvihma, kuid ilm oli suurepärane - soe, kuiv, kevadine ning kindlasti lastele jooksmiseks ideaalne.”

Homme, 11. mail toimuvad SEB 32. Tartu Jooksumaratoni põhidistantsid - 23 km Otepäält Elvasse ning 10 km Elva metsade vahel. Kohale on oodata üle 4000 osaleja. 

Foto: Tarmo Haud


Teemad

hõbemärk maailmameister 11. august Wordloppet magazine Tartu Maraton Kuubik Teeme ära Tartu Tudengimaraton STIHL kuldmärk suusakepi reegel EM GMP Clubhotel Linnamaraton Otepää SEB Tartu Neliküritus maratonisärk rattamaraton 5. Tartu Linnamaraton mini neliküritus Balbiino hotel Mukunga Noored Tartu Sügisjooks Peeter Tarvis Linnamaratoni Challenge Teatemaraton Saskia Alusalu 36. Tartu Rattaralli rajavideo Tanel Padar Reeda Tuula rulluisukoolitus Klubi Tartu Maraton Euroopa Meistrivõistlused lasteüritusted Maratoni Teataja Wordloppet Avatud Rada Tartu Tänavasõit lastefond Tartu-Kääriku Vilniuse Maraton ühistreening Tartu Teatemaraton Heateo Jooks 44. Tartu Maraton Tour of Estonia Heateo jooks 19. Tartu Rattamaraton Lasteüritused lasteüritused Tartu Linnamaraton Tartu Rattaralli Tartu Jooksumaraton Tartu Maraton Tartu Rattamaraton Tartu Rulluisumaraton Tartu Maratoni Mini Kuubik Tartu Maratoni Kuubik Kuubik rulluisumaraton 10. Tartu Rulluisumaraton Tartu Rulluisusprint Worldloppet rulluisukool World Snow Day Treiler Lastefond Löfbergs registreerimine linnamaraton Tartu Teate Rattamaraton Kohvimaraton Tartu Neliküritus Tarut Maratoni Kuubik Tehvandi Tatjana Mannima Enervit Kert Keskpaik Monument neliküritus Ushuaia Loppet Sulev Kraam Kuubiku logo lastehoid Kuubik 2017 Aovere Tartu Rattamaratoni ühistreening medalid Andreas Veerpalu 1. Tartu Teate Rattamaraton rullibuss GPS jälgimine Sille Puhu Tartu maraton Ühistreening Allar Soo iRewind soodusregistreerimine 5. Tartu Teatemaraton Johan Laas esimene registreerimisvoor Sebastian Paredes Tigreros Kangaroo Hoppet lastesõidud Dolomiti Superbike maraton Tartumaa Suusatalv Pastaparty Rahvasprint