Erivajadustega pealtvaatajale

Tartu Maratoni stardipaigas Tehvandi Spordikeskuses (www.tehvandi.ee)  on staadionihooned ning hotellikompleks ehitatud vastavalt kaasaegsetele nõuetele, kus on silmas peetud ka erivajadustega inimeste liikumist ja peatumist kompleksis.

Ratastooliga pääseb juurde nii pealtvaatajate tribüünile, staadionihoone 0-korrusele, kohvikusse, kui ka invaparklast staadionile. Staadionihoones on olemas inva wc.

Hotelli sissepääsuks on kaldtee, majas olemas ka lift ning vastavalt nõuetele sisustatud spetsiaalsed  invatoad (wc, dušš, inva häirenupp).

Tartu Maratoni finišipaigas Tartumaa Tervisespordikeskuses (www.tervisesport.ee) on ratastooliga vaba ligipääs 1. korruse hotellitubadele, koridoris asub ka inva wc. Keskuse esisest parklast pääseb ratastooliga finišikoridori äärde kaasa elama.

Teeninduspunktid maratoni rajal asuvad asulatest väljaspool. Kõikides teeninduspunktides on olemas avarad parklad. Kuna parklad on rajatud põldudele ja metseteedele ning parklast raja äärde liikumiseks tuleb valdavalt kasutada looduslikku pinnast, soovitame teeninduspunktides ratastooliga liikuda soovijatel kindlustada endale kõrvaline abi.