Logistikamured

1) Kuidas tulla võistlusele?

Klubi Tartu Maraton kolme ürituse start on Otepääl, Tehvandi Spordikeskuse staadionil ja finiš Elva lähistel, Tartumaa Tervisespordikeskuses. Võistlusele jõudmiseks on kolm peamiselt kasutatavat võimalust: 

  • Korraldajate poolt organiseeritud tasulise transpordiga. Osta bussipilet võistluskeskusest transpordilauast või Piletilevist. Bussiga saab hommikul sõita Tartust Vanemuise eest parklast stardipaikadesse ja pärast finišit tagasi Tartusse Aura Keskuse juurde. Busside graafikud ja hinnad teatakse võistluseelselt ürituse transpordiinfos.
    NB! Jalgrattaga bussi ei lubata! Jalgrataste transport toimub transpordiautodega bussipeatusest!
  • Hommikul autoga stardipaika ja finišist korraldajate bussiga stardiparklasse. Bussid finišist Otepääle, Arulasse ja Tartusse alustavad vedu kell 14.00, edasi vastavalt täituvusele. Finišist stardiparklatesse sõit on samuti tasuline.
  • Hommikul autoga finišiparklasse ja sealt bussiga stardipaika.

Hommikul finišparklatest väljuvate busside ajad teatakse võistluseelselt ürituse transpordiinfos. Finišis parkimine ja bussisõit starti on tasuline. 

2) Kas kõik soovijad mahuvad bussi?

Et korraldajatele laekuks võimalikult täpne eelinformatsioon bussiga sõitjate arvu kohta, soovitame pileti ära osta eelmüügist.
NB! Koht starti viivates eribussides garanteeritakse vaid eelmüügist ostetud pileti korral!

Bussipiletite eelmüük toimub võistluskeskuses ja Piletilevis.

3) Kas mu ratas ikka viiakse turvaliselt kohale?

Rataste transpordiks kasutame transpordiautosid. Ühe auto peale mahutatakse mitme bussitäie võistlejate rattad. Otepääl tuleb auto juurde astuda ja oodata, kuni korraldajad rattad maha tõstavad. 

4) Kas buss kuskil linnas ka veel peatub?

Eripeatusi on bussidel vaid suusamaratoni ajal. Siis teevad kogujabussid linnas tiiru ja toovad osavõtjad Vanemuise alumisse parklasse, kus toimub stardibussidele minek. Kogujabusside peatused pannakse ürituse eelselt välja kodulehele. 

5) Kas bussid lähevad finišist ka lühikese distantsi stardipaika tagasi?

Jah, lähevad küll. Bussid finišist Arulasse väljuvad vastavalt täituvusele. 

6) Kuidas käituda, kui olen sunnitud võistluse katkestama?

Võimalusel anna oma katkestamisest teada teeninduspunkti ülemale või võistluse meedikutele. Kuna suusamaratonil ja rulluisumaratonil on kasutusel korduvkasutatavad ajavõtukiibid, siis katkestamise korral anna neile üle ka oma kiip, mille vastu saad neilt vastava kviitungi. Kui katkestad kusagil mujal ning sind aitavad võistluspaigast ära sõbrad-tuttavad, siis hoolitse selle eest, et su ajavõtukiip jõuaks võimalikult kiiresti korraldajateni. Võistluspäeval sekretariaati, hiljem Klubi Tartu Maraton kontorisse. 

7) Kuidas ma pääsen raja äärde vaatama?

Soovitame kõigil kaasaelajatel tutvuda võistluseelselt avaldatavate liiklusskeemidega. Kohtades, kus tee ristub võistlustrassiga, võib ette tulla seisakuid. Teeninduspunktides on pealtvaatajate autodele eraldi parklad.