Ilm ja rajainfo

Uudised Tartu Maratoni rajalt 

21.02.2017

Tehvandi lumeinfo!

Tehvandi Spordikeskuses on avatud 4,3 km pikkune kunstlumest valmistatud suusarada, kus on võimalik suusatada nii klassika- kui ka vabatehnikas. Suletud on Tehvandi tõusuga kaar ja MK-etapi sprindiraja osa Kunimäe lõunanõlval. Kunstlumest rada, staadion ja lasketiiru staadion on valgustatud igal õhtul kella 21ni.

Tartu Maratoni raja alguses on avatud kunstlumest 3 km rada (lasketiiru staadionilt Ansomäe lasketiiruni ja tagasi), kus saab suusatada nii klassika- kui ka vabatehnikas. Rada pole valgustatud.

Alates 24.02 on klassikalises tehnikas suusatamiseks avatud ainult Tartu Maratoni 6 km võistlusrada.

Jooksvat infot rajaolude muutuste kohta näeb www.tehvandi.ee.

Lisan meteogrammi, millest on näha paljude arvutuste võrdlemisi ühtne prognoos sajuhulga kohta kolmapäevaks-neljapäevaks, reedeks on aga varieeruvus ikka suur, s.t. lisanduva lume koguses on prognoosarvutused väga erinevad.

Temperatuuri prognoos on praeguseks stabiliseerunud – öösiti langeb veidi alla -5, päeval tõuseb 0..-1 kraadini. 

13.02.2017

Sarnane olukord eelmise nädalaga – külma ilma on küll natuke olnud, kuid erilist lumelisa mitte. Originaalrajal suusatada pole võimalik, Avatud Raja sõit ja Tartu Teatemaraton peetakse Haanjas, kus on heas seisukorras üheksakilomeetrine ring.

06.02.2017

Ilm on läinud küll külmemaks, kuid erilist lumesadu pole tulnud. Rada katab jääpõhi ja paarisentimeetrine lumekiht, mis tähendab, et suusatada pole võimalik.

24.01.2017

Möödunud nädala sulailm hävitas ka selle vähese lume, mis rajal oli. Praegu ei ole Tartu Maratoni rajal võimalik suusatada. Ilmaprognooside järgi on siiski oodata teatavat lumelisa.

11.01.2017

Suuremat osa rajast katab umbes 4–5-sentimeetrine lumekiht. Siiski saab mõnedes kohtades (näiteks Elva lähistel) mulla-/trennisuusaga hea tahtmise korral ka suusatada.

1.12.2016

Uued lumesajud on Tartu Maratoni rajal suusatamise taaskord võimalikuks teinud. Hetkel on rada pressitud Elvast Otepää suunas 7km. Sõita saab vabatehnikas ja kehvema suusaga.

23.11.2016

Tänase seisuga on ilm tagasi klassikalise Eesti novembri nägu ja rajal kahjuks suusatada ei saa. Oleme lumelisa ootuses.

16.11.2016

Ratastraktoriga rada Elvast kuni Paluni pressitud. Enne suurt sula on selle rajalõigu seis väga hea ja julgemad sõidavad isegi võistlussuusaga. Parem on sõita vabatehnikat.

11.11.2016

Rajameister on ratastraktoriga tõmmanud Elvast kuni Meegaste mäeni värskema lume kinni. Mujal ei ole rajamasinaga üle käidud. Kuid värske lume kiht on suhteliselt õrn ja ei takista mõnusat suusatamist. Valdavalt on sobivam praegu sõita vabatehnikas, kuid klassikajälje kontuur on teoreetiliselt olemas terve raja pikkuses.

07.11.2016

Rada värskelt terves pikkuses läbi sõidetud. Rajameistri sõnul on ligikaudu 50% rajast juba ilusa valge lumekihi all. Kõige paremad olud on alates Matult kuni Paluni. Otepää kandis ja Elva-Palu vahel on musti kohti rohkem. Terve raja ulatuses on sees ka klassikajälg. Soovitatav on siiski sõita veel vanema suusaga.

04.11.2016

Rada on terves pikkuses rajameistri poolt sisse sõidetud. Sõita saab vanema suusaga. Kohati, näiteks Meegaste mäe lähistel on olud väga head. Rajameister on lumelisa ootuses. Klassikajälge veel täies pikkuses pole.

Rajatraktori asukoht

Kaart näitab, millal rajatraktor on viimati rajal käinud. Rajatraktori peal olev GPS seade näitab reaalajas rajatraktori asukohta ja punane joon valitud ajavahemikus läbitud teekonda.

Otepää, Tehvandi

webcam
 • °C Temperatuur
 • °C Tuulekülm
 • mmHg Õhurõhk
 • % Õhuniiskus
 • m/s Tuul

Elva

webcam
 • °C Temperatuur
 • °C Tuulekülm
 • mmHg Õhurõhk
 • % Õhuniiskus
 • m/s Tuul

Tartu

webcam
 • °C Temperatuur
 • °C Tuulekülm
 • mmHg Õhurõhk
 • % Õhuniiskus
 • m/s Tuul