Ajalugu
Klubi Tartu Maraton pikaajaline unistus viia läbi Tartu Rulluisumaraton täitus 2007. aasta 26. augustil - Tartu linnas ning Tartu valla territooriumil toimus SEB Ühispanga 1. Tartu Rulluisumaraton, distantsidega 36 km ja 15 km. Viimati pakkusime oma osavõtjatele uut ja huvitavat väljakutset 10 aastat tagasi, kui sündis Tartu Rattamaraton, millest on tänaseks kasvanud ca 5000 osalejaga üks Eesti populaarsemaid rahvaspordiüritusi.
1. Tartu Rulluisumaratoni läbiviimiseks vajaliku kvaliteediga maanteelõigu otsingud kestsid aastaid, kuid 2007. aastal leiti lõpuks sobilik võistlustrass Tartu vallast ning osalejad uisutasid Tartu linnast Narva mnt võistluskeskusest kuni Aovere tankla teeristini ning sealt tagasi kuni Vahi ringini. Läbides kaks sellist ringi finišeerisid rulluisutajad taas Narva mnt võistluskeskuses.
Enne esimest Tartu Rulluisumaratoni olid paljud asjatundjadki pessimistlikud selle spordiala populaarsuses. Siiski tõi esimene üritus kokku ligemale tuhat uisutajat ning paljud Tartu Nelikürituse osalejad leidsid enda jaoks uue spordiala – rulluisutamise. SEB 2. Tartu Rulluisumaratonil oli osalejaid juba 1114. Loodetavasti saab peagi ületatud ka juba ka 1500 lõpetaja piir.
Ka Tartu Rulluisumaratoni programmis on traditsioonilised lasteüritused, kuid mitte laupäeval vaid vahetult enne põhidistantside starte pühapäeval – toimuvad traditsioonilised TILLUsõit ja MINImaraton.
Statistikat - võitjad ja arvud (*.xls)
